Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Normális fényező le tud úgy...

Normális fényező le tud úgy fényezni egy elemet, hogy ne lehessen észrevenni a különbséget?

Figyelt kérdés
Pl ha nagyon necces színről van szó..mittomén gyöngyház rózsaszín. Meg tudja úgy csinálni,hogy csak festékvastagság mérővel lehet megállapítani,hogy fújva volt?

2019. okt. 4. 00:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Le, ha abszolút egyezik az eredeti színnel az új. Ha nem, akkor meg senki se tudja megcsinálni. És jobb helyeken Pl USA minden alkatrészt abban a pozícióban fújnak, ahogy majd az autón lesz, az ajtókat függőlegesben, a gépháztetőt vízszintesben, stb. Mert ha pl minden elemet vízszintben fújnának, akkor még ugyanaz a szín is másképp fog kinézni a kész autón. Ez csak egy kis okoskodás volt a részemről, viszont igaz.
2019. okt. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Meg tudja úgy csinálni,hogy csak festékvastagság mérővel lehet megállapítani,hogy fújva volt?"

Mostanság már profi fényező, profi felszereléssel tud gyári értéket fújni, ha nem kellett a festék alá dolgozni (nem vetemedett az elem, csak a festés volt sérült)

A színkeveréshez kell a színkód, és az, hogy a festés valóban gyári állapotú, nem szívta ki a nap, illetve valóban az a szín, aminek megadtad a kódját.

Az már egy másik kérdés, hogy ki is az a fényező, aki tud gyári vékonyságban is minőségi munkát (mert nem mindegyik tud), és azért mennyit kér el.

2019. okt. 4. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 subrette ***** válasza:
100%
A családunkban van egy elég "komplikált" színű autó. Fényezők mondták rá, hogy komplikált. Attól függ, milyen szögből esik rá a fény és hogy nézed, más árnyalatot látsz. Mindkét lökhárítója + sárvédő volt már javítva. A háromból kétszer eltalálták a színt, nem lehet látni a különbséget.
2019. okt. 4. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy elemet nem . Ha szépen fújja és belefuj a mellette levobe akkor talán úgy ahogy sikerül.nekem gyöngyház fehér van 1 elem fujva. Itthon nem tudták megcsinálni lengyelorszagba vittem ahol sikerült. :)
2019. okt. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 D. Brasco ***** válasza:
Festeni lehet úgy ,hogy a mikron vagyis a vastagsag jo legyen.....amit sokkal nehezebb eltalalni az az árnyalat......mert amikor keverik ki a festéket,akkor mindenből pontosan grammra annyit kell belerakni amennyi a szín leirasaban van stb stb....illetve lehetetlen egy új elemet olyan szinure fujni hogy az pontosan olyan legyen mint a többi amit már x éve szív a nap stb stb
2019. okt. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Beviz Elek ***** válasza:
Nekem elvitték a tankolónyílás fedelét, pontosan beolvasták a színt és az alapján keverték az újat. 19 éves volt az autó és nem lehetett látni hogy hol lett megfújva.
2019. okt. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindenki leírt mindent. Úgy igen,hogy festékvastagság mérővel nem lehet észre venni,de árnyalat már neccesebb.

7 éves az autó csodába nem ringattam magam,tudtam enyhén nap szívott színbe nem tudtak nekem kikeverni :D Nem elterjed autó,nem elterjedt gyári színnel....külföldről tudtam szerezni bontottat,első ránézésre nem,de ha jobban megnézi az ember azért látszik,hogy azt kicsit kevesebbet sütötte a nap

2019. okt. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

az óarany színű öreg opelem egy elemét úgy fújta le a mester, hogy senki nem vett észre színkülönbséget.

A mostani gyöngyház-sötétzöld kocsimra is vetten szpoilert, álomszépen lefújta az eredeti gyári színre.

Ma már mindent tudnak a fényezők. És normálisak.

2019. okt. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mindent meglehet ma már csinálni, csak kérdés az, hogy meg-e találjuk rá a megfelelő embert, és meg-e tudjuk őt fizetni?

Te szerintem valamennyire biztos észre fogod venni, hisz tudod, hogy az az elem már fényezve volt.

Miután az elem le lett fényezve, érdemes az egész autót felpolírozni, hogy ne legyen fényesebb mint a napszívta kicsit bemattult többi része az autónak.

2019. okt. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!