Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tanulóvezető matrica kötelező...

Tanulóvezető matrica kötelező 2019-ben?

Figyelt kérdés
3 hónapos jogosítványom van, használtam eddig a T betűt. Van aki azt mondta, hogy kötelező, valaki szerint viszont csak addig használjam amíg nem vagyok biztos a vezetésben. Jogszabályt nem találtam, a közlekedési hatóságot lehetetlen elérni pontos információért.

2019. okt. 12. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nem kötelező!!!!!!!
2019. okt. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy...
2019. okt. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező, és nagyon kevesen is használják.

Tény, hogy lehet előnye, de hátránya is, mindenki eldöntheti, hogy kell-e neki a T matrica.

2019. okt. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező, sose volt az.


Oktatóautóra kötelező a tanulótábla. Ha megvan a B jogsid bármilyen B kategóriás járművet vezethetsz. (pontosabban 2 évig utánfutót nem húzhatsz.)

2019. okt. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem az, sosem volt az és teljesen felesleges is
2019. okt. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sohasem volt, meg teljesen értelmetlen. Leginkább több hátránya van mint előnye. Én kezdőként nem használtam, de amikor vettem autót 5 éves vezetési tapasztalatommal azon alapból rajta volt a matrica. Egy hölgytől vettem meg, aki rárakta és ennyi. Akkor nem foglalkoztam vele hogy leszedjem mert az autó csak addig kellett ameddig felújítom a sajátomat és utána úgy is eladtam volna. Akkor ugye tapasztaltam azt hogy sokkal agresszívabbak velem egyes autósok, jobban villogtak, dudáltak, le akartak tolni az útról stb... Olyan is volt hogy direkt úgy parkoltak be elém meg mögém hogy véletlenül se tudjak kiállni, ezt egy parkolóőr mondta nekem hogy ez gyakori jelenség.
2019. okt. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
Pont fordítva van. Budapesten biztosan nem csesztetik a T betűsöket, sőt előzékenyek azzal a néhánnyal, aki ezzel a betűvel közlekedik.Ismerek olyant, aki négy éve használja a T betűt, pontosan az előnyei miatt. Azok akik szégyenlik, mert beugrottak az anekdotáknak, bizony sokat szenvednek..Mert aki kezdő, az bizony látszik... nem értik, mit tököl...és ekkor jön a duda.
2019. okt. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Én kezdőként nem tököltem, ez nem a kezdők sajátossága, hanem a béna sofőröké és a suzukisoké
2019. okt. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. 😊
2019. okt. 12. 19:29
 10/10 anonim ***** válasza:
38%

Idióta barom! Hogy jönnek ide a Suzukisok?

Vagy irígyled a lefingott bajor szarodból, hogy ők ésszel választottak autót, és egy megbízható, olcsó fenntartható autójuk van?


Kérdező: nem kötelező, és a hatása a várttal ellentétes.

Mintha valaki iskolában kitenné a hátára a "hülye vagyok, üssetek!" feliratot.

2019. okt. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!