Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kell-e két külön KRESZ vizsgát...

Kell-e két külön KRESZ vizsgát tennem, ha szeretnék egy B kategóriás és egy A1 kategóriás jogosítványt is?

Figyelt kérdés

2019. okt. 16. 09:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sőt akkor is, ha később A2-t vagy A-t szeretnél. Picit más perspektívából oktatják a KRESZ-t attól függően, hogy milyen jogsit csinálsz. Ugyanúgy, ha D-s jogsit akarsz, ott is picit más lesz a KRESZ.


Viszont az első KRESZ vizsga után a többi már könnyű, tanulást alig igényel. Nekem az első (B) 73 pontos lett, a második (A2) 73, pedig alig tanultam, a harmadik pedig 74 (A), ott meg csak az Etitános feladatokat csináltam már meg, nem tanultam külön semmit.

2019. okt. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak két külön elméleti vizsgát kell tenned, hanem, az elméleti vizsgák letételéhez, el is kell végezned mindkét elméleti tanfolyamot.


Csak nagyon közeli kategóriák esetén van mód ennek elkerülésére:

11. § (5) Mentesül az elméleti tanfolyam és vizsga alól és gyakorlati vizsgára bocsátható, aki

a) „A2” kategóriás vizsgához - két évnél nem régebben szerzett - „A1” kategóriás vezetői engedéllyel rendelkezik és két éven belül „A1” kategóriára sikeres elméleti vizsgát tett;

b) „A” kategóriás vizsgához - két évnél nem régebben szerzett - „A2” vagy „A1” kategóriás vezetői engedéllyel rendelkezik és két éven belül „A1” vagy „A2” kategóriára sikeres elméleti vizsgát tett;

c) „C” kategóriás vizsgához - két évnél nem régebben szerzett - „C1” kategóriás vezetői engedéllyel rendelkezik.

11. § (6) Az előírt vezetői engedély helyett egy évig el kell fogadni a feltételként meghatározott kategória megszerzését tanúsító - a közlekedési hatóság vagy a vizsgaközpont által kiállított - a forgalmi vizsga teljesítéséről szóló vizsgaigazolást. Az egy évet az adott kategóriára vonatkozó utolsó sikeres vizsga letételének időpontjától kell számítani.

24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól

2019. okt. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!