Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha haverom igazoltat, akkor...

Ha haverom igazoltat, akkor beszélhetek vele informálisan vagy inkább ne, mert szolgálatban van?

Figyelt kérdés

Tehát az történt hogy megyünk városba tesómmal, ülök anyós ülésen, leintenek igazoltatni és látom haverom az egyik rendőr, de a másikat nem ismerem. Köszöntem hogy jó estét, gondoltam megismeri a hangom és akkor majd visszaköszön lazábban, de nem ez volt.


Ilyen esetben a rendőr köszönhet nekem meg nem tom, talán megkérdezhetem, hogy mizu vagy teljesen komolyba kell hogy tolják?


2019. dec. 14. 01:27
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Tudom nem válasz a kérdésre, de hát ha a haverod, miért nem kérdezed meg tőle? Hogy báttya' nem ismertél meg a múltkor? Vagy teljesen komolyba kell hogy toljátok, tesa?
2019. dec. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jogos, írtam neki de még nem reagált :D
2019. dec. 14. 01:57
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:
64%
Milyen az informális beszéd?
2019. dec. 14. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát nem lehet nagy haver akkor. Meg se ismert szerintem. Vagy csak nagyon tette a strébert a kollégája előtt.
2019. dec. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valami kölyök lehetett, és nem tudta, az idősebb kolléga mit szólna hozzá. Haverokkal tegeződni szoktak, ha nincs sok szemtanú, legfeljebb a haver haverjai. Nyilván azért nem azzal fog megállítani, hogy "csá köcsög, most megcsavargatom a golyóidat, amiért kiröhögtél múltkor, mikor részegen összerókáztam a ruhám". Egy bizonyos színvonalat megtartanak, de a havert tegezni szokták, és magándolgokról is beszélnek.

(A neten utánanézhet, aki nem tudja, hogy mit jelent az " informális".)

2019. dec. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!