Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autópályára fel is lehet...

Autópályára fel is lehet menni megyei matricával a szomszéd megye első felhajtójánál?

Figyelt kérdés
A megyei matrica érvénessége elvileg a megyehatár utáni első lehajtóig szól. Viszont visszafelé nem találom sehol, hogy ugyanezen csomópont felhajtóján fel is lehet-e menni, vagy csak a lehajtásra érvényes szabály?
2019. dec. 15. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Igen, felhajtásnál is érvényes.

Nem tudom, hogy hol találtad azt a meghatározást, amit írtál.

1.) A Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. megyei térképein is látszik, szövegben is úgy szerepel a jelölés, hogy „Adott megyei matricával használható első/utolsó csomópont”. Mindenütt így van, de pl. Fejér megye térképe: [link]

2.) A díjfizetés ellenében használható autópályákról, autóutakról és főutakról szóló 37/2007. (III. 26.) GKM rendelet 2. melléklete tartalmazza részletesen (útszám, csomópont, szelvényszám) az egyes megyei matricák érvényességét: [link]

Pl. a linkelt térképen az M7-es út Fejér megyei matricával a 23-as számú, pusztazámori csomópont (23+000 szelvény) és a 90-es számú, balatonvilágosi csomópont (90+000 szelvény) között használható. A pusztazámori csomópont Pest megyében, a balatonvilágosi csomópont pedig Somogy megyében van.

2019. dec. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

Egyébként itt találod az összes megyei matrica érvényességi térképét:

[link]

2019. dec. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2019. dec. 16. 13:48
 4/4 MrPifta ***** válasza:
52%

Ezek a válaszok hasznosak.

Én Bicskéről hol Pest felé, hol Tatabánya felé közlekedek. Pestről elmehetek közvetlenül Tatabányára Fejér megyei matrica nélkül? Nekem úgy tűnik igen, de kérlek erősítsétek meg.

2020. jan. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!