Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A girokopter vagy a motoros...

A girokopter vagy a motoros sárkány biztonságosabb?

Figyelt kérdés

#helikopter #sárkányrepülő #autogyro #girokopter #motoros sárkány
2020. jan. 27. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Szinte biztos vagyok benne, hogy a motoros sárkány. Ha annak bedöglik a motor, még egész jól lehet vele vitorlázgatni. A girocoptrr esetén műszaki hiba könnyen halálossá fordulhat, illetve amúgy is sokkal instabilabbnak tűnik. Szerintem aminek hagyományos szárnya van, nagy többségében biztonságosabb, mint ami máshonnan szerzi a szükséges felhajtóerőt. Apukám 41 éve vitorlázórepül, ő pl repülő koporsóknak hívja a girocoptereket.
2020. jan. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szolovjov ***** válasza:
51%
Szerintem a girocopter a biztonságosabb. Annak a forgószárnyát egyébként sem a motor hajtja, hanem a levegő. Így ha leáll a motor gond nélkül le tud szállni. Egyébként elmondanám, hogy valamiért a motoros sárkányról azt hiszik hogy az álló motorral pompásan siklik, de ez tévhit. A nagy légellenállás amiatt jön az lefelé elég rendesen, nem túl jó a siklószámuk. Ami még a girocopter mellett szól hogy turbulens levegőben sokkal nyugodtabban repül, a sárkányt ellenben durván dobálja a termik.
2020. febr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!