Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az LPG miért drágul folyamatos...

Az LPG miért drágul folyamatosan, miközben a benzin egyre olcsóbb?

Figyelt kérdés

250 már az átlagár..

5 éve 450-es benzinár mellett 200 környékén tankoltam gázt.



2020. jan. 28. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A benzin sem egyre olcsóbb. [link]

2014-ben, 2015-ben és 2018 év végén csökkent az ára jelentősen, de aztán valahogy mindig visszamászott arra a szintre ahonnan indult.

[link] És az LPG sem tűnik úgy hogy jelentősen drágult volna.

Szerintem te azt vetted csak észre, hogy a 2 üzemanyag ára nem szinkronban változik. Emiatt lehet hogy néha 250, néha meg csak 150 Forint az árkülönbség.

2020. jan. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez két külön kérdés. A kettőnek semmi köze egymáshoz.
2020. jan. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

# 1/2


2013ban dragabb volt mint pl a mai napon. Kozben a fizetesek is nottek,ugyhogy boven olcsobb lett.


Az lpg statisztikanal pedig valami nagyon nem stimmel..akkoriban 210-220 kornyeken tankoltam szinte minden kutnal,volt ahol 200 alatt is sikerült. Most a legtöbbnel 250 -ennyi 7 ev alatt SOHA nem volt!

2020. jan. 28. 19:15
 4/10 anonim ***** válasza:

Mert nő az igény, több a gázos autó. A MOL meg éhes.


Amúgy meg kellene nézni a gáz piaci árat is, hogy miként változik. Az LPG nem követi a benzin árváltozást.

2020. jan. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
BP-ről megéri kimenni Szlovákiába tankolni EPG-t :) Ingyen jön ki az oda-vissza út egy tankolásnál.
2020. febr. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

# 5


És annak mi a bánat értelme lenne, hogy azért vezet az ember 200 km-t 3 óra alatt, mert "ingyen" kijön az út? Aztán a 400 km-re elég LPG tartályba mire hazaérek már csak 300 km nafta van, elment vele 3 órám és kopott a kocsi...

2020. febr. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Pl az, hogy más is olcsóbb ott és lehet síelni. Csak tankolni nem érne meg. Ám, ha amúgy is menne arra valaki, mert műszaki cikk kell, adattároló, számítógép alkatrész, háztartási gép, élmény sör stb, akkor bizony van értelme! :)


Ám valakinek a hasznos infó sem segítség.

2020. febr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Zseniális, előbb azt írod, hogy BP-ről megéri kimenni tankolni, aztán meg azt, hogy mégis csak akkor éri meg ha amúgy is ott vagy...


Bankokba pl. megéri kiugrani ebédelni, mert finom a kaja és olcsó!

2020. febr. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#5 #7


Bocs, de tényleg full mást írtál először :D Lehet, hogy azt akartad mondani, amit a másodikban, de jelentésbeli különbségek vannak az első meg második kommented között.

2020. febr. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ugyan azt irtam: ha csak a pénzt nézed, megéri kimenni. Így az út - az üzemanyag szempontjából megéri.


Nekem megéri.


Ez azt is jelenti, hogy csak Viktor király birodalmában drágább minden, ami a pór népnek kell.

2020. febr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!