Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire megbízható a Google...

Mennyire megbízható a Google maps által írt sebesség?

Figyelt kérdés
Az autó alatt gyári előírt méretű téli gumik. Ha az autó órája kb 60-62 km/h-t mutat a Google térképe 50 km/h sebességet írt. Melyik lehet pontosabb?

2020. febr. 20. 11:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Google, az gps alapján mér
2020. febr. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És az autón miért van ekkora eltérés, ha elméletileg minden a gyári szabvány rajta? Bocsi a hülye kérdésért, mentségemre szóljon, hogy nő vagyok(nem szőke) és érdekel a dolog.
2020. febr. 20. 11:55
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Az autók órája lefelé csal, a gps pedig pontos. Nekem 5 km/h eltérés van minden sebességnél, tehát ha 60-at mutat, akkor 55-tel megyek. De az autó egyik műszere se pontos, a fogyasztásmérő is azt mutatja, hogy mennyit fogyasztana a kocsi, ha gyári állapotú lenne, a használatból eredő kopással és többletfogyasztással nem tud számolni. A kilométeróra is a legtöbb kocsiban kevesebbet mutat, de van olyan, amiben pontos, kerékmérettől függően is változhat.
2020. febr. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. febr. 20. 12:04
 5/12 anonim ***** válasza:

A GPS pontosabb.

Felfelé nem szabadna ennyit csalnia. Biztos jó a gumiméret?

2020. febr. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, biztosan jó. Ezért nem értem, hogy hogyan csalhat ennyit. Az előző guminál, ami váltóméret volt 2-3 km/h-val kevesebbet csalt szerintem
2020. febr. 20. 12:52
 7/12 anonim ***** válasza:
Ide beírva a régi és új gumiméreteket, mit ad ki?
2020. febr. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ja, hogy eddig is felfelé csalt, csak kevesebbet.


Gyárilag nem mutathat kevesebbet az óra a valós tempónál, inkább többet szokott mutatni.

Én megnézetném.

2020. febr. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#7-ről meg lemaradt a link:

[link]


De ha ez előző gumival is kevesebbet mutatott az óra, akkor tényleg nem a gumimérettel van a gond.

2020. febr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Most újraolvastam, jól csal az órád:


GPS 50 -> óra 60


Tehát többet mutat az óra a valósnál. Ez normális, nekem is kb. ennyi az eltérés.

A többi válaszomat hagyd figyelmen kívül :)

2020. febr. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!