Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a jobbkéz szabályos kereszt...

Mi a jobbkéz szabályos kereszteződések előnye? Azon kívül, hogy nem kell annyi táblát kirakni.

Figyelt kérdés
Nálunk teli van a környék korlátozott sebességű övezettel (30-as zóna), ahol jobbkéz szabály van, de szerintem sokkal egyértelműbb, biztonságosabb az elsőbbségadás táblával védett útkereszteződés. Kb mindenki a régi szabályok szerint közlekedik, többség nem is érti a jobbkezes szabályt, a jogsi nélküli biciklisekről meg jobb nem is beszélni.

2020. márc. 4. 10:44
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

19: és a körfogalmat se sikerül sokaknak használni, össze vissza indexelnek :D

A legjobb amikor behajtásnál két sáv van, de kihajtásnál egy, amibe átvezet a sávod. Na, ott a legtöbben meg vannak lőve. Nem tudják felfogni, hogy az nem egy kétsávos párhuzamos út.

2020. márc. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%
Én sem szeretem az egyenrangú kereszteződéseket, szerencsére felénk nem sok van. Az állandó gyorsítás-fékezés nem tesz jót a kocsinak, plusz több káros anyagot bocsát ki, mintha egyenletes tempóban haladna. Meg persze azzal is számolni kell, hogy valaki nem adja meg az elsőbbséget. Az elsőbbségadás kötelező táblát mindenki ismeri, és majdnem mindenki be is tartja, a jobbkézszabályt pedig valaki nem is tudja, valakit nem érdekel, valaki meg nem veszi észre, úgyhogy nagyobb az esély egy koccanásra. A másik, amit ki nem állhatok az a fekvőrendőr. Egyszer Bécsben mentem valami kis utcában nyugisan 50-el, egyszer csak egy rohadt nagy fekvőrendőr, satufék, de még így is 20-25-el mentem át rajta, akkorát dobott, rossz volt hallgatni. Aztán megint felgyorsultam, megint satu, egymás után 7 fekvőrendőr egy utcában, mondom ilyen nincs. De van olyan ismerősöm, aki szerint ugyanakkorát dob, ha lassan megyünk át rajta, mintha gyorsan, úgyhogy ő 60-al átmegy az ilyeneken.
2020. márc. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

a macisajtoknál nem kell lelassítani....????

Ugyanúgy, mint a jobbkezesnél, sőt....

2020. márc. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 D. Brasco ***** válasza:
32%

Nemnis tudom,hogy sirjak vagy nevessek,hogy a jobbkéz szabály kb hetente vetődik fel megoldhatatlan "problémaként".......azért több mint elgondolkodtató,hogy miként lehet egyes embereknek jogositvanya,ilyen vezetési "tudás" meg kresz ismeret mellett......

Mondjuk igazából már meg sem lepődök ezen,a legutóbbi ilyen kerdesnel ugyanis a kérdező allítása szerint tudott jobbkéz szabályt alkalmazni a vele szemben érkezőre..........ehhez aztán már tényleg nincs is mit hozzáfűzni......

2020. márc. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából kérdésem, csak puszta kíváncsiság volt. Illetve úgy vettem észre, hogy a Macisajtoknál a többség hamarabb megadja az elsőbbséget, legalábbis nálunk.

2020. márc. 4. 16:23
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Mire is jó a macisajt, meg a stop? Miért vannak egyenrangúak, ha táblázni is lehet?

Alap az, amit egyenrangúnak mondunk.

Az Elsőbbségadás kötelező! Állj, elsőbbségadás kötelező táblák nem arra szolgálnak, hogy egy kereszteződésben megoldják azt a dilemmát, hogy most ki menjen.

Azért kell elsőbbséget adni ezeknél a tábláknál, mert az ottani forgalom indokolja. Pl. buszjárat van, és ne annak kelljen lépten-nyomon lassítania, és figyelni, ki merről jön, kit kell elengednie. Több más indoklás lehet még, de általános jellemző a fontosság.

2020. márc. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

- Semmibe nem kerül az út kezelőjének, ráadásul még karbantartani sem kell.

- Lassítja a forgalmat, jobban kell figyelnie a járművezetőknek ami egyes helyeken (pl. lakóövezetekben) hasznos lehet.

2020. márc. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

# 24: én sem értem ezeket a feldemhedéseket…

A gyerekeim kb. 3-4 éves koruktól fogva tudták, már nyuszimotorral is :-D, hogy jobbkéz felé figyelünk kereszteződésnél...

2020. márc. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
De ügye ez nem végleges oktatás, hogy a gyerekeid jobbra néznek?! Nem volna jó, ha balról taposnák el őket.
2020. márc. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Nem úgy értettem! :)))


Természetesen az alap az, hogy bal-jobb-bal -ra nézés gyalogosan!

De a kis jobbkezes utcákban, ha az úttesten "közlekedtünk", már kiskorukban tudták, hogy ha nincs tábla, akkor jobbkézszabály.

2020. márc. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!