Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Űdv A minap egyik ismerősömnek...

Sandor0055 kérdése:

Űdv A minap egyik ismerősömnek levették a rendszámát arra hivatkozva hogy bár nem kopott de öregek a gumik az autón nos én sehol sem találtam ilyen jellegű jogszabályt ti mit tudtok erről?

Figyelt kérdés

#gumi #gumiabroncs #DOT szám #gumiabroncs kora #gumiabroncs jogszabály
2020. márc. 9. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Jogosan vették le.
2020. márc. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vagy volt ott más is, vagy szemmel láthatóan ki volt repedezve az oldala, ami ugyanolyan balesetet veszélyes mint a túlkopás.

A DOT szám alapján nem veszik le a rendszámot.

2020. márc. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
más is volt ott. Rendszámot nem vesznek le csak úgy...
2020. márc. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 D. Brasco ***** válasza:
100%
Akkor annak annyira öregnek kellett lenni,hogy szemmel lathafoan is egy szar kirepedezett esetleg szálszakadt maximum homokozószegélynek való gumi volt......es egyebkent ebben az esetben nagyon helyes hogy levettek a rendszamot
2020. márc. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sajnos saját szemmel nem láttam a gumit Igy nem tudom hogy nézett ki és azt sem mondta hogy volt-e még valami más ha tényleg sz@rul nézett ki akkor oké.

Ha viszont csupán dot szám alapján vagy hajszál repedés miatt akkor nem oké.

2020. márc. 9. 20:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Nincs olyan jogszabály, hogy életkor miatt mikor kell egy autógumit lecserélni; azaz, hogy hány éves gyártású gumi alkalmatlan a közlekedésre. (Természetesen, ha nem sérült, és a profilmélység is megfelel az előírásnak.)


A gyártók ajánlásai sem egységesek; van, amelyik rövidebb, vagy amelyik hosszabb időszakra írja, hogy mindenképp cserélni kell a gumit; akkor is, ha alig kopott, és egyébként is jó állapotúnak látszik.

Gumis szakemberek szerint általánosságban 10 év a határ – azon túl már veszélyes közlekedni vele -, de jóval korábban már jelentősen romlanak a tulajdonságai (például: a tapadás).


És a zűrzavarhoz egy adalék: nem jogszabály, hanem a Magyar Gumiabroncs Szövetség meghatározása: a megfelelően tárolt 0-3 éves gumi új gyártású, a max. 5 éves gumi új: [link] .

Mert a vásárló halálbiztos lehet a megfelelő tárolásban.

És ha veszek egy 3 éve gyártott „új gyártású” gumit, akkor az, 2 évnyi használat után hány éves lesz? Persze, hogy 5.

És ha veszek egy 4 éve gyártott „új” gumit, akkor az, 2 évnyi használat után hány éves lesz? Persze, hogy 6.

2020. márc. 10. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én is így tudtam mint a 6-os

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2020. márc. 10. 10:31
 8/9 anonim válasza:
Igazából hivatalos törvény nincs hogy hány éves koráig használható a gumiabroncs de ha kopott esetleg valóban repedezett akkor a rendőr le vetetheti a rendszámot, mert ugyanolyan balesetveszély forrás mint bármi hiba az autón. A kresz szerint minimum 1.6mm-nek kell lennie a borda mélységének. Ha ez kopottabb akkor közlekedésre alkalmatlan.
2020. márc. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Fricu1 válasza:

Marhaság.

NINCS törvényi előírás a gumi gyártási idejére.

Az állapotára igen!

Nem azért vették le, mert öreg. Azért vették le a rendszámot mert szar volt.

Felcseréled az okot az okozattal.

2022. ápr. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!