Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Gépjármű szakoktató vagyok...

Gépjármű szakoktató vagyok Budapesten (B és C kategória). A koronavírus miatt kialakult helyzetben folytathatom a gyakorlati oktatást?

Figyelt kérdés
Le kéne mondanom a következő hétre (hetekre) megbeszélt órákat? Az építő jellegű válaszokat köszönöm!

#autó #oktató #koronavírus #oktatási szünet
2020. márc. 15. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Miért kéne? Autóban is elkapod az idegenektől? Nyilván a tanulók ne jöjjenek ha nem érzik magukat jól.
2020. márc. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Mert ? A tv hazudik , a politika irányít , a spekuláns lerabol , a lakosság hisztériazik . Ezek után ...
2020. márc. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kizárólag úgy, hogy csak maszkban és gumikesztyűben vagy te is és a tanulók is.
2020. márc. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Nálunk vidéken már nincs oktatás. Egyenlőre szünetel.
2020. márc. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Hogy alakulnak az órák? Le kellett mondani?

Nálunk vidéken kedden már a vizsgák is elmaradtak, és sorra függesztik fel az oktatók a tevékenységüket átmenetileg. Az egyik autósiskola is bezár hétfőtől.

Az én oktatóm még dolgozik, de pl. Többünket nem visz vezetni már, mondjuk nekünk minden megvan, csak gyakorolni kell a vizsgáig. De nemtudom milyen megfontolásból nem vezethetünk. Mindegy is.

2020. márc. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5 -ös vagyok!

Kicsit ideges vagyok, hogy nem mehetek vezetni, mi van ha hónapokig eltart?

Szegény oktatómnak nincs más munkája, ebből él...

Közben meg peregnek a hónapok a két évből...

2020. márc. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értékes válaszokat. Vizsgáztatás nincs határozatlan ideig itt sem. Az oktatást zavartalanul folytatom, mert tisztelem a tanulókat akik bíznak bennem és mert ez a megélhetésem és ketyeg a lizing a teherautón. Érdekes tapasztalat, hogy a tanulók most sokkal rugalmasabban tudnak jönni órára (mert a cégek és gyárak bezártak) és ez a rugalmasság az oktatóról és a tanulóról is terhet feszültséget vesz le.
2020. márc. 21. 21:46
 8/11 anonim ***** válasza:

Szívesen!

Sajnos engem nem visz az oktatóm vezetni most. Többen vagyunk így szerintem. Először picit rosszul esett, mert itthon sajnos nincs módom gyakorolni. Hatalmas kiesés lehet ettől félek... Megvan minden, a kötelező km, a 4 országúti, a 2 éjszakai. Már csak gyakorolni kell egy kicsit még a parkolásokat pl.

Lehet, azért nem visz, hogy ne kelljen fölöslegesen fizetnem a pótórákat?

(Majd, ha már újra lehet vizsgázni, akkor akik most kiestek a vizsgákból, azok mennek, és én mire vizsgázni jutnék, onnan kb 1-1,5 hónap, addig meg a még le nem vezetett pótóraszám elég lesz. )

Csak erre tudok gondolni, hogy ezért nem visz. De remélem hamar megoldódik, mert nem szeretnék kiesni a rutinból.

2020. márc. 22. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bekérdeznék bocsánat,

kérdeznék öntől,mert ön tudja oktató ként.

Ha van páv vizsgám mondjuk C kat ra,csinálnám az E ktegóriát, ismét kell páv?

2020. márc. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kedves legutóbbi! Ha egyszer megvan határozatlan időre a PAV 3 teherautóra (C kategória) akkor abból sosem kell újra vizsgázni, nehézpótkocsira (C+E kategória) is érvényes. Ha viszont veszélyes árut kíván majd szállítani (ADR) akkor le kell vizsgázni PAV 2-ből is (C-re és C+E-re is érvényes lesz).
2020. márc. 22. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!