Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamionozáshoz keresek GPS-t...

Kamionozáshoz keresek GPS-t ami viszonylag nem rövid élettartalmú de olcsó?

Figyelt kérdés
kb 50ezer forint körül tudnátok ajánlani ami a kamionra vonatkozó korlátozásokat figyeli és az alapján vezet.Vagy ennyiért még nem lehet kapni normálisat?

2020. márc. 23. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Olcsón jót nem fogsz találni.


Amin gyárilag korrekt, rendszeresen frissülő kamionos szoftver van az jóval drágább.


Tudsz venni olcsó készüléket, nCore-ról szedsz kamionos térképpel rendelkező iGo-t és azzal már el lehet bóklászni, ha rendszeresen frissítgeted.


Mondjuk ez messze nem lesz olyan, mint mondjuk egy 140 000-res TomTom vagy akármi ami a forgalmat is figyeli..

2020. márc. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen néztem én is a garmin-t és a tomtom-ot, szóval akkor érdemes belefektetni azt a 100-200ezret, hát rendben köszönöm.
2020. márc. 23. 19:30
 3/8 Beviz Elek ***** válasza:

Én Tomtom Truckert vettem 4 éve, már elég lassan áll fel a szoftver, a tartó töltőcsatlakozója megadta magát, helyi bóklászásnál nem mindig a leggyorsabb utat mutatja és elvihet mindenfelé (Angliában nem nehéz...), de ettől függetlenül elégedett vagyok vele.


Ha újra lesz szükségem, akkor esélyes hogy ugyanilyet veszek.

2020. márc. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

uhh, akkor nem érdemes play áruházból letöltött ingyenes here we go-val neki lendűlni? De jó.. kár, hogy nincs annyi pénzem. Waze se jó?


Mondjuk ha lenne pénzem, én is tomtomit vennék.

2020. márc. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akármivel neki lehet lendülni, anno GPS nélkül sem állt meg a közúti áruszállítás - csak lassabb volt.


A TomTom ( és a többi nagy cég ) "professzionális" készülékei a támogatás miatt drágábbak. Kapod mindig a friss térképeket, állandó friss TMC-d van, tud ezekkel a navi tervezni. Van normális, nagyjából pontos behajtási infód..

Kamionnál az a legfontosabb, hogy olyan úton menj be egy címre hogy ki is tudj jönni. Ha van elég rutin akkor elég a google maps is, de ha tök ismeretlen helyen kell csatangolni ahol lehetnek szélessék,magasság vagy hossz korlátozások oda nem árt valami komolyabb cucc, hogy:

-ne szívd be

-ne késs

-ne pazarolj időt

-spórolj!


A kamionok mindenhol útdíjkötelesek, egy 20-40-60km-es baki jelentős plusz költséggel jár meg akár büntetéssel is meg rengeteg szívással ha borul a terv és közben még pihenőt is kell tartani stb..


Egy drágább készülék sem teljesen hülyebiztos, a mellé is kell a sofőr.


Egy normálisabb 30-50 000-res navi hekkelt szoftverrel is lehet jó, csak ott internethozzáférés nélkül nincs tmc.

2020. márc. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezt a készüléket belföldezni venném egyenlőre de lehet hogy megpróbálkozok telefonra letölteni a Play Áruházból különböző kamionos gps applikációkat mert úgy láttam ott is van egy pár, mondjuk lehet nem túl fejlettek.
2020. márc. 24. 18:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Belföldre teljesen jó a google maps is, csak ésszel kell használni. Kis utcába nem mész be, a cím helyére ránézel előtte utcaképen...
2020. márc. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Garmin, ami már normális, de az sajnabajna nem olyan olcsó...
2020. ápr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!