Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy szabályos biciklivel a...

Hogy szabályos biciklivel a Kvassay Jenő útról a Soroksári útra ráfordulni?

Figyelt kérdés

A Kvassay Jenő és Soroksári út kereszteződésénél ha Csepel felől jövök, és a Soroksári útra szeretnék ráhajtani kerékpárral, és a belváros felé továbbmenni, akkor a sárga szaggatott kerékpárút átvezetésről (ami a Soroksári úton megy át) kanyarodhatok-e egyből balra, esetleg besorolhatok-e a jobb szélső forgalmi sávba a pirosban álló autók elé, hogy majd zöldnél én is induljak? Ha igen, akkor pontosan hova?

Mellékelek egy képet, ami segít a kérdésem megértésében.

[link]



2020. ápr. 25. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem egyik sem!


Átkerekezel a szemben lévő járdaszigetre, majd ott a másik zebra mellett folytatódik a kerékpárút. Ahol az a bicajos is teker.

Elég egyértelmű a kerékpárút vonalvezetése! Miért akarsz az autók között menni, ha van kijelölt kerékpárút? .-O

2020. ápr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Leszállás nélkül sehogy. Az úttesttel párhuzamosan vezetett kerékpárútról közvetlenül balra nem kanyarodhatsz, hiszen az instant halál: az autóforgalom veled párhuzamosan kap zöldet. A közvetett balra kanyarodás pedig csak kifejezetten erre kijelölt helyeken szabályos, van jópár ilyen hely Budapesten, de itt nincs ilyen. Magyarul átgurulsz, leszállsz, a lámpa elé állva pedig visszaülsz a gépre. Agyrém.


Alternatíva a Duna-parton menni, aztán a Soroksári út szervizútján.

2020. ápr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A piros útvonalat semmiképp nem ajánlom, mivel így a veled egyszerre párhuzamosan mozgó autóforgalmat kell keresztezned. Életveszély.


Szerintem menj át a kijelölt kerékpárúton, majd a kereszteződés után óvatosan hajts rá az úttestre.

2020. ápr. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy egyes is írja, a kerékpár út (vagy mi a frász ez a felfestett izé) halad szépen tovább balra, ahol egy kopasz épp teker is.

Arra mész tovább te is.

Nem mész be az autók közé, mert egyrészt veszélyes rád nézve, másrészt veszélyes az autósokra is, harmadrészt pedig mert TILOS! Ahol van az úttal párhuzamosan kerékpár út, ott automatikusan tilos az úttesten tekerni. Ezt az autósok tudják, és nem is fognak arra számítani, hogy valamelyik félkegyelmű beugrat közéjük (mondom ezt kerékpárosként!) - szóval maradj szépen a kijelölt helyeden és ne akarj izmozni, mert ha véletlen a busz alá kerülsz, a szüleiddel fizettetik ki a buszban esett kárt, hiszen te vagy a hibás.

2020. ápr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ezt a 4-es és 1-es hozzászólónak írom. (én tettem fel a kérdést)

Ahol az a biciklis teker, az a kerékpárút továbbmegy a Kvassayn, csak a másik oldalon. A Soroksárin ezen a szakaszon nincsen kiépített kerékpárút sajnos :(, ha lenne, higgyétek el, hogy kérdés nélkül azt használnám. Az viszont érdekes, hogy kerékpársáv és kerékpáros nyom sincs (legalábbis amikor vezettem ott, akkor én nem láttam, és most google mapsen is lecsekkoltam, és tényleg nincs), a Rákóczi híd utáni első kereszteződésnél pedig már nyílik egy busz- és kerékpársáv. Jó lenne valahogy megoldani, hogy el lehessen jutni oda akkor is, ha Csepel felől jön valaki.

2020. ápr. 25. 22:34
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha így van, akkor is meg van oldva az autóktól elválasztott balra kanyarodás.
2020. ápr. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-os, oké, de a balra kanyarodàs után mit csinálsz? Ugyanebben a helyzetben vagy: vagy besorolsz a mögüled jó tempóban érkező autók közé vagy szintén szabálytalanul beállsz a Kvassay-áttörésen érkező kocsik elé és várod a zöldjüket. Ennyi erővel megteheted ugyanezt egy lámpafázissal hamarabb is, nem?


Ami meg az átkötést illeti: egy időben a Park előtt ment bringaút, de rátelepült gyakorlatilag a szórakozóhely, ezért azt megszüntették és a bringások párszáz méteren ténylegesen a sok sávváltás miatt veszélyes szakaszon az autók közé vannak kényszsrítve.

2020. ápr. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Alex Fly ***** válasza:

Ebben az esetben áttekersz, felhajtasz a járdára, áttekersz a másik átvezetésen de onnan az úttesten haladsz tovább. Vagy - ahogy írtad is- közvetett balkanyar.

De a gyakorlatban - ha a forgalom engedi- én is simán bekanyarodnék balra - de ezt mindenki csak a saját felelősségére...

2020. ápr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem egyszerűbb már a Lukoil-nál bemenni balra, és a Dunaparti kerékpárúton végigsuhanni É felé??
2020. ápr. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!