Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Törvényileg hogyan van ez?...

Törvényileg hogyan van ez? Nekem lehetne valami bajom ebből? 20/f

Figyelt kérdés

Megyünk egy autóval, ami az én nevemen van de nem én vagyok a sofőr, hanem egy haverom aki részeg.


Én nem vagyok részeg, de józan sem, olyan köztes állapot.

Namár ha ilyen esetben megállítanak a zsaruk, ő ugye megfújja meg minden, akkor velem mit kezdhetnek?


Bűnrészes vagyok mert odaadtam az autóm egy részeg embernek? Vagy hogy működik ez?



2020. máj. 5. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Emlékeim szerint igen. Olyannak adtad át a volánt aki vezetésre alkalmatlan állapotban van.
2020. máj. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 D. Brasco ***** válasza:
100%
Téged is ugyan úgy elővesznek mint a haverodat....az ittas vezetés,meg a volán átengedése után amit kaptok az meg nem egy bábjáték lesz......foleg ha az elfogyasztott alkohol mennyiseg miatt mar nem is szabalysertesrol hanem mondjuk bűncselekményről van szó
2020. máj. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőtöknek ugrik a jogsi.

Neki, mert részegen vezetett, neked, mert részeg embernek átadtad a volánt.


Remélem ez csak elméleti kérdés volt...

2020. máj. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jogsi el mindkettőtöknek és vaskos pénzbírság ez olyan biztos,hogy nagyon ha baleset lesz akár nem is a ti hibátokból esetleg egy felfüggesztett is lehet jobb nem kockáztatni amúgy meg részeg ember ne vezessen szar dolog fának kenődni mert feléledt benne a Schumaher.
2020. máj. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bizony, járművezetés tiltott átengedése bűncselekmény.
2020. máj. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!