Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az emberek többsége kézifékkel...

Az emberek többsége kézifékkel vagy kuplunggal tartja meg a kocsit emelkedőn való elinduláskor?

Figyelt kérdés
Én mindig kézifékkel indulok (picit emelkedik a kocsi orra, oldom a kéziféket), mert úgy tanultam annak idején. Időnként egy-két utasom rámcsodálkozik, hogy "Jé, te így indulsz el? Én mindig kuplunggal tartom meg..." Most másként oktatják ezt a részt?

2020. máj. 11. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Fura egy kérdés..

Ha ácsorogni kell akkor kézifék, ha meg sima megállás, akkor fék és utána normálisan indulok, ha nem túl meredek vagy ha állnak mögöttem, akkor kézifék

2020. máj. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hogyan tudnánk megmondani, hogy a zemberek úgy általában hogyan csinálják?

Én speciel ritkán kézifékezek, leginkább akkor, ha meredek és csúszós, mert talán úgy tudom a legprecízebben megmozdítani az autót.

Egyébként általában, ha nem extrém meredeken állok, simán fékkel állok, elég gyorsan át tudok lépni a gázra ahhoz, hogy ne legyen ideje megindulni hátra az autónak. Ha meg úgy tűnik, meredek, vagy valami paréj nagyon a scheggembe állt, akkor egy átér a jobb lábam a gázra, egy gázfröccs és illa berek, nádak, erek.

2020. máj. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én kézivel szoktam.
2020. máj. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy másként oktatnák már. Szimplán van aki rájön, hogy így is lehet és elkezdi így csinálni. Régebben én is kézifékeztem. Aztán idővel átszoktam a kuplungos megoldásra. De olyan sűrűn nem járok olyan helyen ahol lennének emelkedők.
2020. máj. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem tanították a kézifékes indulást, úgyhogy magamtól kellett rájönnöm. Meredek emelkedőkön indulok csak úgy, ha kisebb az emelkedő, akkor fogásponton tartom a kuplungot, miközben nyomom a féket, így nem gurul vissza akkor se, ha lassabban kezdem nyomni a gázt.
2020. máj. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én lábfékkel tartom meg az autót, majd mikor el kell indulni, csúsztatom a kuplungot, és nagyon gyorsan átteszem a lában a gázra, szinte minden autóval elindulok így visszagurulás nélkül. DE: városban, pl olyan helyeken, mint Buda egyes részein, meg Kolozsváron is éltem, és hasonló dombos városi helyeken, mikor a másik a seggembe jön, és úgy kell elindulni az emelkedőn, én is behúzom a kézit, és úgy indulok el, mert ez még biztosabb. Nem a kézifék a gáz, hanem az, ha visszagurulsz és nekimész a másiknak a hátadnál, vagy elütsz valakit. Modern autók legnagyobb találmánya az autohold amúgy.
2020. máj. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pontos körülményektől függően vagy kézifék, vagy lábfék, vagy kuplung.
2020. máj. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én általában kézifékkel tartom meg, a legtöbb ismerősöm kuplunggal, akár másodpercekig tartják így az autót. Aztán csodálkoznak, hogy 100 ezer km-enként kuplungot kell cserélni.
2020. máj. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Emelkedő meredekségétől függő nálam az hogy melyik módszerrel indulok el.
2020. máj. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kézifékes módszert már nem oktatják , csak , ha az oktató úgy gondolja vagy kéri a tanuló .De nem csak ezt törölték.Én mielőtt vizsgáztam , mondta az oktatóm , hogy az egyik merőleges parkolást is ki vették a vizsgából , tehát már azt sem gyakoroltuk többé . Meg egyszer választhattam ,hogy , hogy fordulok vissza egy útvonal végén , megyek előre a parkolóba vagy megyek balra és ott megoldom . Én az előrét választottam , akkor közölte velem az oktató , hogy jó akkor forduljak meg sarok tolatással .Nem tanítják már,csak érdekességként mutatta meg.
2020. máj. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!