Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egerben (vagy környékén) van...

Egerben (vagy környékén) van olyan autós oktató, akinél "le van zsirozva a vizsga"? Biztosan atmegyek a forgalmin?

Figyelt kérdés

Mielőtt elítélnétek, amit tudni kell rólam: igazán sose akartam jogsit, de az egyetem ahova járok megköveteli. Ők választottak nekem oktatót Pesten, aki eleinte jófejnek tűnt de szép lassan tönkrevágott idegileg, mert mindegy egyes vezetésnél azt sorolta, hogyan bukok meg. Nemrég volt forgalmi vizsgám, és mielőtt jött a vizsgabiztos is sorolta hogy megbukok. Így lett. (utána persze jött az én meg mondtam) most már ott járok, hogy nehezen alszom, nincs életkedvem, egész nap a jogsi körül jár a gondolatom. KB sírva fakadok a vezetés gondolatára.

Lényeg : Ma tudtam meg, hogy elvileg ha július 31ig nincs meg a jogsi, meg szűnik a hallgatoi jogviszonyom, azaz kirúgnak.


Teljesen kétségbe vagyok esve, ezért kérdezem. Eger környéki vagyok és gondolom ott könnyebb mint Pesten. Tudtok olyat aki lehet vállal és átenged? (kérhet nyugodtan kenőpenzt, nem érdekel)



2020. jún. 18. 16:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Miskolc is jó, mindenre kíváncsi vagyok
2020. jún. 18. 16:30
 2/5 anonim ***** válasza:

Dárgám, nem az oktató dönt a vizsga sorsáról. Erre van a vizsgabiztos. Lefizetni csak akkor tudja, ha ismeri és tudja, hogy korrupt.

További probléma, hogy nagyon kevés időd maradt, kérdéses, hogy lesz-e oktató ilyen hamar. Szerintem amikor beszélsz az iskolával, ezt mindenképpen mond el a jogviszonnyal kapcsolatos dolgot.

2020. jún. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pesten nekem is volt egy ilyen, László volt a keresztneve, és Zuglóban dolgozott. Könyvelt mellettem, meg folyton a bukást emlegette. Megmutatni semmit nem mutatott meg.


Ami pedig a tuti átengedést illeti: vizsgabiztost esetleg jó kedvre deríthet néhány szép metszetről készült nyomat, de ha életveszélyes a jelölt, nincs az a pénz, amiért átenged. Pénzzel kisebb bakikat lehet megúszni. Mondjuk amiért vonás járna, és a tizediket nem húzza be.

2020. jún. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Biztosan atmegyek a forgalmin?"


Specifikusan erre válaszolva...


Kenőpénz leginkább arra van, hogy ha alapból tudsz normálisan vezetni, akkor a kirakat-szabályok miatt nem fognak meghúzni vizsgán. Nyilván függ attól, hogy mi a tűréshatára a biztosnak és mennyi az annyi, de ilyenekre kell gondolni, hogy pl. ha egy 600 sávos út távoli szélén már a zebra felett volt a gyalogos lába, de te nem álltál meg, akkor ezért nem fog meghúzni (egyébként senki más sem fog megállni).


Vagy ha pl. parkolósor végén az utolsó 5 méterre való visszahúzódásnál nem indexelsz először jobbra, hanem egyből balra indexelsz a kanyarodás miatt, akkor sem fog meghúzni. Esetleg ha nem túl szép a parkolás (mondjuk 35 centire sikerült megállni), azért sem.


De ha benézel egy stop táblát vagy valami hasonlót, esetleg átmész a piroson, arra nincs kenőpénz, mert egyszerűen nem teheti meg, hogy átenged.

2020. jún. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Reálisan nézve jobb ha fizetsz a tutira sikeres vizsgáért ha ezen múlik a jövőd 😕.

Én nem fizettem de meg is buktam. Ugyanaz a vizsgabiztos mindhárom alkalommal, nem létezik hogy nincs szabályozva és ezt így lehet! 😖 Ráadásul aznap mind a 8 tanuló megbukott nála! 😩 A parkolásnál az volt a gond hogy fennakadást okoztam mert két autónak is várni kellett rám! Talán bizony repüljek tovább?? Ki nem volt még így a forgalmas belvárosban vagy egy áruház parkolójában hogy a parkolás miatt akaratlanul feltartott 2-3 percre több embert? 😞 Meg nem adtam elsőbbséget zebránál annak a gyalogosnak aki nem is volt ott! Iskola van ott ezért duplán figyelek de csak egy nyugdíjas ballagott járókerettel velünk párhuzamosan, amikor elmentem a zebránál ő még vagy 20 méterre volt. Valószínűleg arra kellett volna számítanom hogy ha eddig gyök kettővel ment az csak a kész átverés show része volt de bármikor átválthat olyan tempóra mint Ben Johnson és átszalad előttem a zebrán,vagyis szaladna ha tudna de én ugye nem adtam neki elsőbbséget 😒

2020. júl. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!