Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogsi nélkül, jogosítvány...

Jogsi nélkül, jogosítvány helyettesítő papírral szabad közlekedni A2-vel, ha csak B-volt és az A2 miatt vonták be?

Figyelt kérdés

A (B) kategóriás jogsim 4 éves. Most csináltam meg az A2-őt, és bevonták a jogsim. Adtak az okmányirodába valami igazoló lapot a jogsi fejébe, míg rákerül az A2-es a kártyára. A papíron nem szerepel, hogy nem vezethetem a motort. Az sincs ráírva, hogy vezethetem!

Érvényességi kategóriák: A2 B

Tehát rajta van mindkettő.

Igénylés oka: Csere adatváltoztatás, megrongálódás miatt! (Ez van a papíron)

Az autót biztos, hogy vezethetem és a motort amire várok, hogy kiállítsák? Vezethetem?



#jogosítvány #vezetés #Forgalomba vezetés
2020. júl. 16. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
16%
Az autót vezetheted, a motort nem.
2020. júl. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

2020. június 18-tól módosulás lépett életbe a jogszabályban.

Igen, A2-t is használatod az igénylő adatlappal, de csak Magyarországon, és csak a vezetői engedély bevonását követő 30 napban.

2020. júl. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
12%

#2: ne írj már hülyeségeket!

Az A2 új kategória, ezt nem vezetheted addig, amíg a plasztik kártya meg nem érkezik. A B kategóriát vezetheted ezzel a lappal.

És nem vonták be a jogsidat, hanem új kártyát kapsz.

2020. júl. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
89%

Tisztelt, tiszteletlen 3-as válasz írója! (2020. július 17. 08:38)

Az a „hülyeség” a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról szóló 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet 3. §-ának 2020. június 18-án életbe lépett módosítása.

2020. júl. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!