Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha címet kéne adnom a Kresz...

Unicornis83 kérdése:

Ha címet kéne adnom a Kresz alkalmazása a mindennapi vezetés során. Kinek milyen tanácsai lennének?

Figyelt kérdés

Tapasztalat járművezető embereket szeretnék megkérdezni, akik tudnának segíteni nekem s másoknak is az autó vezetésben. 30as vagyok és most csinálom a jogsit. A mai nap 2dszor húzták meg forgalmin, persze amúgy jogosan. Nagyon jó volt beszélni a VB - al és a beszédben úgy vettem észre ő teljesen más.....(az oktatóm is szeretem)

60 órát vettem eddig (lassan tanulok s lassú felfogású vagyok addig amíg nem rögzült rendesen) s kezd kialakulni... ,kocsit is jól irányítom, vizsga előtt csont nélkül ment a parkolás és a vezetés is amíg elnem jött a vizsga és a vizsga se ment rosszul amíg be nem kavarom magam. Viszonylag tudok mindent.... ( hahaha) ami a sikeres vizsgához kéne... persze a vizsgán kicsit másabb, izaddok stresszesebb minden. Szarvas hibát vétettem, balra kanyarodás során nem tudtam hogy 1 iranyú utcában vagyok e vagy sem és balra soroltam. Pedig ezt tudtam, viszont a VB ahogy beszélgettünk még hasonlóan is gondolkudtunk hogy nem a vizsga útvonalakat kell megtanulni hanem vezetni... (a családba senkinek nincs autója és ahogy vater agyverzest kapott 2en vagyunk csak, Angliából költöztem haza emiatt s tényleg meg szeretnék tanulni vezetni nagy segítség lenne az autó) s ekkor mondott nekem dolgokat hogy az egyirányú utat onnan is felismerhetem hogy nincs kint korlátozást adó tábla, és ahogy vezettünk vissza felé olyan gyorsan darálta az információkat hogy itt ezt és ezt és így figyelem hogy fel se tudtam fogni. És pont ez fogott meg hogy képes egy olyan nézőpontból beszélni amit másoktól eddig nem hallottam. Amúgy nem megy rosszul a vezetés ezt mondta is nekem csak már az új út szakaszon látta hogy fogalmam sincs és hogy el fogom rontani. Lehet amúgy ez buta kérdés mert nehéz így válaszolni. Vezetés közben jöttem rá saját magam is dolgokra hogy pl.. kereszteződésben megálltam és 2 útról kellett elsőbbséget adni és az 1ik úton csak 1 autó jött viszont sehol nem volt senki és amíg álltam megérkezett valaki de viszont az A oszloptol nem láttam mert pont úgy esett, szóval nem árt csekkolni azt sem bizonyos esetekben, holtterek. Az utóbbi időben már azt érzem amúgy a legjobban úgy tudnék fejlődni ha mindennap vezetnék saját autóval, s jó lenne megszabadulni ettol a vizsgától. Pénzügyileg is rossz már 1,5 éve nem dolgozok de a legrosszabb a sok kihagyás. Július 29 után augusztus 28 kaptam időpontot

és előtte csak 27 és Aug 25 fogok vezetni. Tavaly decemberbe kezdtem 2 alkalom majd elkezdtem 1 tanfolyamot utána január végén, majd korona virus, utána vizsga és a mostani vizsga között is 1,5 hónap szünet volt. Válaszokat köszönőm



2020. júl. 29. 20:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen mi a kérdés?

A forgalmi vizsga arról szól, hogy figyelsz, észre veszed, amit meg kell látni, és azokra jól reagálsz, de mindehhez kell bizonyos óra gyakorlás.

Pl alap, hogy figyeled a táblákat, de amíg nincs kellő gyakorlata a tanulónak, hamar elfárad idegileg és ennek egyik jele az, hogy nem tudja, milyen táblák voltak kint (pedig megnézte)

Ilyen esetben egy utasítást nem biztos, hogy jól hajt végre, jobb esetben a jelekből vissza tud következtetni, pl, ha a bal oldalon, a szemből közlekedőknek van kint tábla, akkor az nem egyirányú út, de pl a parkoló autók állhatnak ott szabalytalanul, tehát azzal is kalkulálni kell.

2020. júl. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szintén 30 as vagyok. Kedden vizsgázom sok órával.

Ma hasfájással mentem vezetni.

Az oktatóm is rosszul volt.

Nem vezettem jól. Mondta az oktatóm, hogy szét vagyok csúszva, és nem így szoktam vezetni.

Sokminden közrejátszott, de a mai teljesítményem alapján esélytelen a sikeres vizsga, bár mindenki azt mondja, hogy szarabbul vezet a vizsga előtt.

Nem tudom mi lesz így kedden.

Hátha tudok még vezetni 2-3szor addig.

2020. júl. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!