Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A 2/A-n miért 90km/h a sebessé...

A 2/A-n miért 90km/h a sebességkorlátozás?

Figyelt kérdés
Miért nem tudják autóútnak minősíteni?
2010. aug. 5. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
sok baleset miatt lett lekorlátozva.
2010. aug. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy 2/A... M2. És autóútnak van minősítve, különben nem kellene a 90-es tábla. A 90-es korlátozás a balesetek számának csökkentése miatt kell. Így is gyorsabban megy mindenki (én is). Ahol kétszer kétsávos, ott amúgy 110, nem tudom feltűnt-e a sebességkorlátozás vége tábla Gödnél is és Dunakeszinél is.
2010. aug. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én 140-nel végigtolom rajta, mindenféle probléma nélkül.
2010. aug. 5. 12:59
 4/6 Beviz Elek ***** válasza:

Csak vigyázz mert Vác felől a fóti kijárónál és mindkét irányból az M0-tól az első vagy második hídon sűrűn mérnek.

Én 120 (ahol 2*2 sáv) és 100 a 90-es korlátozásnál.

2010. aug. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudom, ismerem a helyeiket :)
2010. aug. 5. 13:58
 6/6 Zollux válasza:
Sajnos a M2 úton baromi sok idita sofőr van! Épp az a veszélyes, hogy egyesek 140-el, mások 70-80-al hajtanak, így a 90-es korlátozás inkább ront a helyzeten. Mellesleg én is 100-al megyek a 90-es szakaszokon (több GPS-el is kimértem már, ezek alapján ez éppen 92 km/h valódi sebességnek felel meg) De így is sokan előzködnek. A minap direkt kipróbáltam, hogy gyorsabban megyek, de 110-nél is autóstársaim 2/3-a megpróbál megelőzni. Mi lenne ha mindenki 100-ra beállna, aztán nem kéne kerülgetni egymást. Így a 30 km-es teljes vácot elkerülő teljes szakasz 20 perc alatt megtehető. De ami a legnagyobb baj, hogy autóúton kamionokkal 70 km/h a megengedett sebesség, tehát ezek tartják fel a forgalmat igazából. Nagyon kellene a 2x2 sáv.
2014. márc. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!