Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A tankok motorjai hogy tudnak...

A tankok motorjai hogy tudnak elmenni szinte akármilyen üzemanyaggal?

Figyelt kérdés
2010. aug. 6. 05:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kiéve a Molotov koktélt.
2010. aug. 6. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Hol hallottad ezt? Egy tank motorja se megy el akármivel, legalábbis nem különlegesen - egy normál benzinmotor is elmegy pld petróleummal, vagy egy diesel étolajjal - egy darabig
2010. aug. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem korszerű, de megoldható pl.:

izzófejes nyersolaj tüzelésű motorral is.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__998..

2010. aug. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Mert nem az volt a cél, hogy hű, de szép, csili-vili meseautóként üzemeljen, hanem az, hogy EGYÁLTALÁN ÜZEMELJEN.
2010. aug. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyszerű: azért, mert így tervezik őket. A gázturbinás tankok esetében a gázturbina egyébként is igen érzéketlen az üzemanyagra, míg a dízelmotoros tankoknál az adagoló korántsem olyan kifinomult, üzemanyaghoz optimalizált berendezés, mint az utcai autók esetében. Kevésbé pontos az adagolása, több üzemanyagot "nyom be", hosszabbak a befecskendezési idejei, nagyobbak az áteresztőfuratok és alacsonyabb a motor fordulatszáma. Így az üzemanyag összenyomhatósága, belső súrlódása és felületi feszültsége kevésbé befolyásolja a befecskendezett üzemanyag mennyiségét és egy gyengébb minőségű üzemanyagnak is van ideje elégni a relatíve hosszú munkaütem alatt.
2010. aug. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

itt olvastam: [link]


"Egy köbméteres tankjának tartalmával 480 km-t képes megtenni. Elmegy dízellel, benzinnel és kerozinnal is. Elindul melegben, a jeges Szibériában, be lehet bikázni, egyszerűen megállíthatatlan."

2010. aug. 6. 13:18
 7/11 anonim ***** válasza:

Nezd, szerintem ez faszsag. Eleve mas aZ Otto illetve a diesel motor mukodese, mas a befecskendezese, mas hofogon gyullad a benzin, mason a gazolaj, ha ebbe diesel motor van akkor nincs benne gyujtogyertya, akkor hogy mukodne benzinnel?

Szerintem aki ezt irta egyszeruen nem tudta, hogy mit irjon meg es azert hadovalt hulyeseget. Aki nem igy latja az magyarazza el...

2010. aug. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tudod, hogy működik benzinnel, ha nincs benne gyújtógyertya? Nagyon egyszerűen: úgy, hogy a benzin kompressziótűrése nem olyan nagyon jó. 10:1 arányú kompresszióhoz már 98-as benzin kell, a dízelek sűrítési aránya pedig ennél jóval magasabb (nekem 20:1 körüli rémlik). Tehát gyengébb minőségű (86-os normál) benzinnel tökéletesen működik egy dízelmotor, de akár a magas oktánszámú benzinek is elégnek benne, persze nagyobb gyulladási késedelemmel. Öngyulladásra a benzin is képes, amint azt a kopogó égéskor sokan megtapasztalhatják benzines autókon.
2010. aug. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Milyen az a kopogó égés?
2010. aug. 13. 20:41
 10/11 anonim ***** válasza:

otto-motornal 1:7-1:10 a kompresszioviszony amit epszilonnal jelolunk. ez azt jelenti, hogy kb 1/10-re suritjuk ossze a kevereket es ehhez kell a gyujtogyertya. a robbanas a dugo tetejere 20 bar nyomassal hat.

Otto motor eseten az ongyulldas maga az 70 baron tortenik. kvazi ha kisebb nyomason gyullad a benzin akkor nem is kicsi kopogasos eges lenne ami 1., iszonyat alacsony teljesitmeny, 2., kis szerencsevel a fotengely felfele nyomja a dugot, a robbanas lefele, igy el fog torni a hajtokar rovid ido utan es a blokk oldalan is kikacsinthat( lattam mar olyat ).


ezert faszsag.


u.i: kopogo eges akkor van amikor meg a dugo megy fel, de hamarabb gyullad a keverek es erovel hat visszafele a dugora, "kopog"


ezert talaltak ki meg regen az elogyujtast, az elogyujtas-szabalyozas es azoknal az autoknal amelyekben mar "szamitogep" van a piezo-elektromos es ionaram mereses kopogaserzekeloket, hogy ezt kikuszoboljek.


elozo elotti voltam

2010. aug. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!