Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vezethetem kiskorúként anyám...

Vezethetem kiskorúként anyám autóját egyedül, ha az üzembentartó nem én vagyok?

Figyelt kérdés

Tehát jövő hétvégén el kéne mennem valahova (kb 25+25km oda vissza) és anyám odaadja az autóját, mert neki aznap épp semmi dolga.

Eddig oké, de ha megállít a rendőr akkor hiába van jogsim, a forgalmiban nem az én nevem van, mint üzembentartó. (a tulaj teljesen mind1, hogy kicsoda (jelen esetben az apám) )

Mit kell tennem? kell szerződés? vagy elég ha egy papírra írja, hogy kölcsönadtam ezen és ezen a napon, oszt aláírja?


Rengeteget vezettem már, mindig ahova mentünk, akár anyával akár apával mindig én vezettem amióta meglett a jogsim, szüval ne aggódjatok, figyelek nagyon!


2020. szept. 14. 17:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Családon belül nem foglalkoznak vele, de elvileg kéne egy nyilatkozat róla, hogy használhasd. Itt egy minta: [link]
2020. szept. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igazából csak attól tartok, hogy fiatalnak nézek ki, és a rendőr ha meg akar bxni, akkor meg fog bxni.

Mit kell tennem, hogy semmibe ne tudjanak belekötni?

Természetesen anyám kölcsönadta az autót, nem ellopni fogom :)

2020. szept. 14. 17:36
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, ott van, hogy "anyja neve"... az egy dolog, de sajnos sok olyan sztorit hallani ahol a friss jogsis f*sz gondolt egyet és elvitte otthonról a szülei kocsiját. mert "miért ne"..
2020. szept. 14. 17:38
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Trágárkodni azt tudsz. Van érvényes jogosítványod, akkor mi a gond?

Ha meg nem vezethetnéd más kocsiját, akkor 44 évesen sem vezethetnéd.

2020. szept. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4: neked pontosan mi is a bajod? Biztos ide akartad ezt írni? Amúgy értelmetlen hülyeség amit írsz.
2020. szept. 14. 19:15
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Igen, ide akartam írni. Több helyen trágár szavakat használsz, igaz elvarázsolva a robot elől. Ez tény.

A másik szintén tény, hogy ha van érvényes jogosítványod, akkor magánszemély bármikor kölcsön adhatja az autóját használatra.

Az életkorod itt teljesen érdektelen. Nem kell írni papírt.

2020. szept. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

pont hogy te írsz hülyeségeket kérdező, a 4es teljesen jót ír


semmilyen papír nem kell belföldön, legyen nálad jogsi, forgalmi, és legyen biztosítáa az autón

2020. szept. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
6: mert ez akkora katasztrófa? :D úristen leírtam egy-két trágár szót. hát világvége lesz :D "van"
2020. szept. 14. 22:28
 9/12 A kérdező kommentje:

7. épeszűen gondolkodva épp, hogy jogos a kérdésem, ugyanis ha a szomszéd kocsiját ellopom a kulcsával együtt akkor, majd vezethetem mi? peersze.

Tudjátok mekkora probléma volt abból, hogy anyám testvére anyám kocsiját vezette? Direkt ezért írtam a kérdést.

Nem tudta bizonyítani a helyszínen, hogy tényleg odaadta a kocsit, ezért be kellett mennie a rendőrökkel a megyei kapitányságra papírozni.


6-os. csak, hogy örülj. K*rva jó móka volt 4 órát elbaszni a rendőrökkel

2020. szept. 14. 22:30
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A történeted kitaláció. Magántulajdonban lévő személyautó használatához nem kell sem menetlevél, sem kölcsönadási szerződés vagy bármi más. A rendőr nem jogosult eldönteni, hogy most kérdezés nélkül furikázol, átengedte a tulajdonos vagy elkötötte. Ha nincs a körözési listán, az ellenőrzés alá vont személy sem szóbeli, sem metakommunikációja nem ad okot gyanúra, akkor nem foglalkozik ezzel.


Ami pedig a csúnya szavakat illeti: Nem csak neveletlen emberek vannak itt, olyanok, akiknek teljesen természetes a csúnya beszéd.

Nők is mint én, akik nincsenek ehhez hozzászokva, komoly középkorúak, idősek. Ők nem biztos, hogy kíváncsiak az alpári hangnemre.

2020. szept. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!