Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy szerezhetem vissza az...

Hogy szerezhetem vissza az autómat ?

Figyelt kérdés
El szerettem volna adni az autómat. Jött is rá vevő. Megírtuk az adásvételi szerződést is. De másnap meg tudtam pár dolgot az illetőről és így nem adtam le a papírokat az okmányirodában (természetesen ő sem(és nem is szándékozta leadni)) de viszont nála van a kocsi, illetve Minden papírja (forgalmi stb) ilyenkor milyen lépéseket tehetek? Nem akarok oda menni és jól szájba verni mert abból csak nekem lenne bajom. Esetleg fel kéne jelentenem? Valaki segítsen légyszives.

#tulajdonos #tulajdonjog #autó adás-vételi
2020. szept. 19. 10:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
kifizette? el is vitte a kocsit? vagy csal lepapíroztátok?
2020. szept. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

ja újraolvastam és most látom, hogy a kocsi nála van.

marad a másik kérdés: kifizette?

2020. szept. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól gondolom, akkor itt egy már normálisan lezajlott adásvétel történt, te megkaptad a pénzt, ő elvitte az autót, papírokat, mindent.


Te meg utólag meggondoltad magad. Ugyan ez miért rendőrségi ügy? Az, meg, hogy megtudtál dolgokat a vevőről, mit befolyásol? Nem értem. Nem teljesen mindegy kinek adtad el?

Ha még tudod, hogy ő nem fogja átíratni, akkor főleg add le az adásvételit, így elkerülöd a további problémákat.

2020. szept. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy milyen ember a másik. Ha kifizette és szabályosan kitöltöttétek az adásvételit, onnantól nem a te problémád.
2020. szept. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

én is javaslom, hogy vidd be a papírokat a kormányhivatalba és érkeztesd.

ugyanis ha suttyó a vevőd és nem íratja át a kocsit nevére, az neked hatalmas szívás lehet.


én is belefutottam ilyen vevőbe, és kaptam a csekkeket a nemzeti útkezelőtől, mert ráhajtott a pályára matrica nélkül. úgy menekültem meg a díjfizetéstől, hogy bemutattam a NÚSZ-nak a kormányhivataltól kapott dokumentumot pluszban, ugyanis a sima adásvételit el sem fogadták volna.


és egy esetleges gyorshajtási bírságból (amit neked fognak kiszámlázni), illetve parkolási bírságból is csak úgy tudod magadat kimenteni, ha hivatalosan is bemutatod a kormányhivatalban az adásvételit

2020. szept. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Így van.

Pénz megvan illetve van adásvételi akkor no problem.

2020. szept. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Zavaros ez az adás-vétel ?
2020. szept. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
kicsit zavaros a sztori.
2020. szept. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen kicsit zavaros. Hogy őszinte legyek az egyik ismerősömmel történt meg ez az egész csak nem láttam értelmét ismerősökről beszélni ha úgymond anonnym kérdező vagyok.


Nekem is zavaros a dolog,ugyan is nem rég beszéltem vele azt mondta hogy a bártyjától vette a kocsit az élettársának (meg lepte) először kölcsönadásit írtak, és aztán írtak egy adás-vételi szerződést, de nem tudta átírni mert nincs meg a törzskönyv. Ez idő alatt szét mentek a párjával, de a kocsi az a srácnál maradt és nem akarja vissza adni. De viszont nem tudta átírni így nincs semmi az ő néven.


Bocsi tényleg hogy így össze vissza beszélek de még nekem is zavaros a sztori

2020. szept. 19. 11:36
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

akkor a báty tud menni a rendőrségre, hogy jogalap nélkül birtokolja a srác a kocsiját.

amúgy elveszett törzskönyv nélkül is átírják, csak be kell szerezni egy új törzskönyvet, 6 000 ft. ez a "törzskönyv nélkül nem írják át" egy kamu duma. csesztek megcsinálni. ennyi

2020. szept. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!