Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi ez a nagy lobbizás a...

Mi ez a nagy lobbizás a biciklizésért Budapesten?

Figyelt kérdés

A kérdés elején leszögezném, hogy imádok biciklizni, naponta szoktam 30-60 percet sport céljából (városon kívül, jó levegőn).

Közlekedésre tömegközlekedést vagy kocsit használok, attól függ hova megyek.


Viszont ennek ellenére nem értem ezt a bicikli témát. Ez mégis hogy lenne opció pl. melegben (20+fok), illetve hidegben (5 foknál kevesebb)? És mi a helyzet a domborzattal? A bicikli nem éppen a legtisztább jármű (olajos, poros lánc stb), akik ezzel közlekednek, azok ezt hogy oldják meg? És mi a helyzet nyáron, amikor kb. egyik pillanatról a másikra lehet egy hatalmas vihar? Ha valaki akkor megy egy fontos helyre, akkor az "megszívta"?


A kérdésem NEM KÖTEKEDÉS, légyszi ne írjatok olyanokat, hogy zöld, gyors, olcsó (ezekkel mindenki tisztában van). A értetlenkedésem abból ered, hogy ha valaki olyan helyen dolgozik, ahol szabályzatba van foglalva, hogy "meg kell jelenni valahogy" (pl. öltöny), az mégis ezt hogy csinálja? :D Tudom, hogy ez extrém eset, de ha velem ez a helyzet, még a tömegközlekedést sem vállalom be, inkább megyek kocsival, nemhogy biciklivel.


Kíváncsi vagyok, nem kötekedni akarok. Köszi a válaszokat.



2020. szept. 23. 11:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%

"A értetlenkedésem abból ered, hogy ha valaki olyan helyen dolgozik, ahol szabályzatba van foglalva, hogy "meg kell jelenni valahogy" (pl. öltöny), az mégis ezt hogy csinálja?"


Pl. átöltözik a munkahelyén.

Nyáron a buszon is ezerszeresen rád izzadna az ing, pláne a zakó. De ha ez megoldható, akkor besétálsz pólóban, rövidnadrágban, bemész a szobádba, aztán 5 perc múlva a légkondicionált irodában öltönyben és nyakkendőben tudod fogadni az ügyfeleket vagy üzlettársakat.

2020. szept. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Alapból az a mozgatórugója, hogy ilyen nagy világvárosoknál jellemző probléma a közlekedés és viszonylag elég jól bevált alternatívát kínál a jól kiépített biciklihálózat az autózásra.

Nyilván nem mindig megfelelő alternatíva, de nem kellene ennyire a munkába járásra szorítkozni egyrészt már csak azért sem, mert a legtöbb munkáért teljesen felesleges bejárni és otthonról is el lehetne végezni (és normálisabb helyeken egyre inkább tér erre át a rendszer), másrészt közlekedés másra is van használva.

2020. szept. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 D. Brasco ***** válasza:
89%

Biztosan nagyon sokat biciklizhetsz ha pont ilyen idétlen kérdések fogalmazódtak meg benned.

Egyebkent minden nagy varosban igyekeznek megoldani valahogy a közlekedes problemajat,es a bicikli az egyik olyan dolog amiben a fantáziát látják nyilvan nem veletlenül.

Az mar mas kerdes,higy Budaoesten ezt teljesen barom módon csinaljak.

2020. szept. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Nincs kommunikálva, hogy mindenki üljön biciklire. Az öltönyösök általában autóval közlekednek, méghozzá a környezetkímélőbb fajtából. A lobbizás amiatt van, hogy azok üljenek fel elsősorban kerékpárra, akiknek a garázsban porosodik a cangájuk vagy szeretnének kerékpározni, de valamiért nem mernek Budapesten. Ha valaki ingázik pl. Monor - Újpest útvonalon, ott sem alternatíva. 5-20 km-es munkábajáráshoz, iskolába járáshoz szeretnék, ha az emberek felülnének a biciklijükre.
2020. szept. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
38%

"A kérdésem NEM KÖTEKEDÉS"


De, az.

2020. szept. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
#3 Igen, sokat biciklizem, ezért tudom milyen leizzadni, milyen sarasnak lenni, milyen elesni, és milyen, ha jön egy hirtelen eső. Ne kötekedj kérlek, köszi.
2020. szept. 23. 13:46
 7/18 A kérdező kommentje:
#5 miért az?
2020. szept. 23. 13:47
 8/18 A kérdező kommentje:
#1 Látom ezzel a véleménnyel egyedül vagy, pedig nem értékeltelek (0%).
2020. szept. 23. 13:48
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Mert ahogy az előttem szóló mondja, nem a van kommunikálva, hogy innentől mindenkinek biciklivel KELL járnia.


Egyszerűen csak meg kell teremteni az egésznek az infrastruktúráját, hogy minél több ember ki tudja használni biztonságosan. Mert jelenleg az egésznek zéró kultúrája, kiépítettsége van amit nyilván mindenki szenvedésként él meg.

2020. szept. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Többen írták az átöltözést.


Én még nem láttam olyan irodát, ahol lenne tusoló/öltöző.

2020. szept. 23. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!