Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyha az átlagos fékrendszere...

Hogyha az átlagos fékrendszereknél (hidraulikus, pneumatikus) meg tudták csinálni, hogy fokozatmentes legyen, akkor az elektromos retardernél miért nem?

Figyelt kérdés

2020. szept. 27. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Mert ahhoz kellett volna egy extra berendezés amivel folyamatosan tudod változtatni a tekercs "ellenállását", ami bonyolult, drágább, extra súly és igazából milyen előne van?


A fejlettem rendszereknél ahol, a villanymotor hajtásként is jelen van és a vezérlés fokozatmentes ( pl a modern villanymozdonyok vagy hibrid autók) ott az elektromos fékezőhatás is fokozatmentesen jelenik meg. Csak ott az ehhez szükséges berendezések amúgy is a rendszer kellékei.

2020. szept. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Mert a retarder a nem fék.

Ez arra való hogy bizonyos helyzetben ne engedje a beállított sebesség fölé menni az autót. Tehát próbálja optimális sebesség és fordulat számon tartani az adott járművet.

Nem fékezésre való.

2020. szept. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8%

Ahogy #2 írja.

A retarder nem fék, és azért nincs fokozatmentes változata, mert ez egy szükséges pluszként került bevezetésre a buszoknál.

Előírtak egy harmadik, mindentől (pneumatika, és hidraulika) független fékrendszert.

Tehát meg lehet vele állni, de nem arra tervezték.

Az már egy másik kérdés, hogy a sofőrök mire használják.

2020. szept. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Ha a retarder nem fék akkor micsoda? Minek van a járműben a retarted, ha nem lassításra?


"Ez arra való hogy bizonyos helyzetben ne engedje a beállított sebesség fölé menni az autót."

Amikor az elektromos retarderek elterjedtek voltak nem volt ilyen opció, hogy sebességet állíts be. Mire ez a lehetőség elterjedt, az elektromos retarderek már kikoptak.


"mert ez egy szükséges pluszként került bevezetésre a buszoknál."

A retardert már 30 évvel ez előtt alkalmazták a vasúton. :D


"Tehát meg lehet vele állni, de nem arra tervezték.


Az már egy másik kérdés, hogy a sofőrök mire használják."


Mert ha nem lassításra használnák akkor mire?


Ennyi sületlenséget már rég láttam egy helyen, ami ti ketten összehordtatok. :D

2020. szept. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

4. Ha valamit nem tudsz az akkor nem létezik szerinted.???

Kb vagy 6-7 évet használtam retardert, meg vagy 15 évig intardert, hidd el tudom hogy mire való.

Mégegyszer leírod a gyenge agyadnak, ezek nem fékek és nem arra valók hogy megállítsák a járművet.

2020. szept. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát jelenleg nem úgy néz ki, hogy én nem tudok valamit.
2020. szept. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

1. Az intarder az mi?

2. A retarder igen is fékezésre szolgál. Ugyan a teljes megálláshoz fékrendszerre van szükség, de 20 km/h alá simán lassít. Remélem előbb utóbb lesz belőle fokozatmentes is.

3. Egy egyszerű kérdést írtam ki, nem kell emiatt így felkapni a vizet / egymásnak esni.

2020. szept. 28. 20:03
 8/8 anonim ***** válasza:

"1. Az intarder az mi?"

Az intarder az a váltóval egybe épített hidrodinamikus retarder piaci neve. A ZF pl egybeépíti a váltóval, ott intarderként is hívják, a Scania váltóházon kívülre szereli ha rendeled, ott maradt a neve retarder.


Az elektrodinamikus retarderből kb sosem lesz fokozatmentes, nem tudod a tekercseket fokozatmentesen kapcsolni, mert párosával maguk a tekercsek a fokozatok:


[link]


Ha elterjed ez e felsővezetékes hülyeség a kamionoknál ( valszeg nem fog, mert irreálisan drága a terndszer telepítése ) és ott olyan az elektromos meghajtás akkor ott használható a villanymotor fokozatmentes retarderként sőt alkalmassá tehető a fékezési áram hálózatba való visszatáplálásába.

2020. szept. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!