Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van itt Mozdonyvezető?

Van itt Mozdonyvezető?

Figyelt kérdés
Mesélhetne élményeket, pl,volt már ,hogy meghibásodott a Vonat a semmi közepénn?

2020. okt. 5. 06:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem vagyok mozdonyvezető, a vasútnál dolgozom.

Ajajj, de még hányszor megesik.

Némi műszaki ismeret szükséges nekik és tudni kell megállapítani,egyszerűbb esetekben elhárítani a problémát.

2020. okt. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Utasként volt élményem.

Egy állomásról nem akaródzott tovább indulnunk. Kiderült, hogy valami műszaki probléma van. Kannában hozott a mozdonyvezető vizet az állomásépületből és betöltötte valahová. Bzmot (piroska) vonat volt.

2020. okt. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát igen ilyen is van, a sompolygót ismerem,Ózdfelé,kb 20 km/ó a sebessége.

Lehet nézelődni a természetben,szeretem.

A dolgozóba járóknak viszont,cumi.

2020. okt. 5. 09:16
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

ha nem is hiba volt, de az idén nyáron megállt egy személyvonat a semmi közepén... Látták, hogy egy táskás fazon ballag a réten, az autó út felé. Azt mondta a klajzi, hogy ott megy a mozdonyvezető, lejárt a munkaideje..és kilép a cégtől is...elege lett.

Volt botrány rendesen.

2020. okt. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4 es 🤣 komolyan?

Rég nem nevettem ilyen jót,jól esett, köszi.

2020. okt. 5. 10:21
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

4es...

Látták...te meg hallottad hogy látták.

Nem kell minden hülyeséget benyalni.

Van olyan hogy valakinek útközben lejár a munkaideje. Pl egy felsővezeték szakadás miatt nem ér be menetrend szerint a vonat, csak mondjuk 2 órával később. Ilyenkor előfordul hogy lejár a munkaidő. Ilyenkor már nem vezethet tovább, akkor sem ha egyébként nem okozna ez gondot neki, de mivel nem lépheti túl a megengedett vezetési időt (pont mint a kamionosoknál)ezért leváltják őt.

Nyilván ha az állomás közelében van simán foghatja a cuccát és megy haza, de azért ezt ne úgy képzeld, hogy szevasztok p@r@sztok, én leléptem és nem érdekel semmi. Sajnos a média felkap egy egy ilyet aztán terjed, mint a pestis.

A botrány pedig legtöbbször az, hogy ezt inkább elhiszik mint egy ésszerű magyarázatot.

2020. okt. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Többen is vannak itt a forumon, én szoktam látni néha vasút témájú kérdéseknél.
2020. okt. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Na most. 12:45 perc a max szolgálati idő, nappal 10órát,éjjel 9et lehet vezetni.Ez a törvény. Ezen felül bűncselekmény vezetni

Ám vannak kivételek:Pl felsővezeték szakadáskor, nem hagyja ott a vonatot, ha 4 órája lejárt a munkaideje, akkor is be kell húzni a köv. állomásra,ott leváltanak. Az mv nem sétált haza ugyanis előtte 2 órával szólt, hogy a késés miatt lejár az ideje, küldjenek leváltót. Nem küldtek időben, ő pedig nem tovább. A helyszínen megvárta a leváltót:Ugyanis nem vezethetünk, de nem is hagyhatjuk ott a vonatot, ami utasokkal elfoglalt.

2020. nov. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!