Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Visszatekert kilóméterszámláló...

Visszatekert kilóméterszámláló jelentése?

Figyelt kérdés
Voltam egy autót megnézni, ahol adást vételit kötöttem volna, csakhogy a kilóméter számláló nem stimmelt, a jszp-ben talált, műszki vizsgán rögzített óraálláshoz képest több mint 100 000 km-el kevesebbet mutatott. Nyilván nem írtam így alá semmit, ugyanakkor nem szeretem a csalókat, valahol foglalkoznak ilyennel? Rendőrségnél bejelentem utána tudnak menni? (az utolsó rögzítettt óraállás óta nem volt tulajdonsváltása a kocsinak)
2020. okt. 16. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem elég a tekerés ténye, bizonyítottan tudni kell ki követte el. Kábé akkor tud csak valamit kezdeni a rendőrség/bíróság az egésszel, ha tetten érik.

Úgy tudom még senkit sem ítéltek el emiatt.

2020. okt. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mmint, de a tulajdonos nem felelős azért hogy mi történik a járművével? Nyilvánvalóan tudnia kell, hogy 1 évvel ezelőtt ennyi volt, most meg feleannyi akkor valami történt...
2020. okt. 16. 10:26
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

A rendőrség ilyenekkel nem foglalkozik. Ha tekert órás ne vedd meg.

Csalásért annál inkább fognak vele foglalkozni. Mert ha jól értem át akart b@szni.

2020. okt. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is azt gondolom, a tulajdonos felelőssége ez.

Figyelj, 100 emberből 99 hagyná a csudába. De ha te ráérsz és nagyon dühít a dolog, akkor menj be a rendőrségre és jelentsd föl. Ismeretlen tettes ellen tegyél feljelentést, így nem lehet bajod belőle.

Mondj el mindent, amit tudsz, különösen azt, amit bizonyítani lehet. A rendőrök majd elmondják, mik az ő lehetőségeik. Lehetséges, hogy úgy lesz, ahogyan 1-es írta, de lehet, hogy a tulajdonost meghúzkodják egy kicsit. Szerintem már akkor is megéri, ha csak beidézik emiatt a rendőrségre. Most őszintén: ki ne lenne ideges, ha kapna egy idézést a rendőrségtől, és ott vallomást kéne tennie egy olyan dologban, amiben nyilvánvalóan sáros.

Szóval ha egyre több ilyen eset lenne, híre menne ezeknek, és talán leszoknának a simlis emberek a km-óra tekergetésről.

2020. okt. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, nyilván nem a tekerés zavar, hanem hogy át akartak vágni ilyen csúnyán, meg aggaszt hogy a következő potenciális vevő lehet hogy nem veszi észre a dolgot.
2020. okt. 16. 10:43
 6/8 anonim ***** válasza:

"nyilván nem a tekerés zavar, hanem hogy át akartak vágni ilyen csúnyán"

Eza kettő dolog itt együtt jár.

2020. okt. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Autokereskedőről van szó? Mert akkor ő az autó tulajdonosa, az óra állását meg rögzítik minden adásvételkor, szóval lekövethető, hogy mikor változott. Ismeretlen tettes ellen tehetsz feljelentést, a rendőrségen vagy ügyvédnél érdeklődj részletekről.
2020. okt. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
Jobb ha hagyod a fenébe, ne is idegesítsd magad vele.
2020. okt. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!