Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Joga van az ingatlantulajdonos...

Joga van az ingatlantulajdonosoknak a házaik elé bokrokat ültetni, cölöpöket leverni abból a célból, hogy oda parkolni ne tudjanak az autók holott a kresz megengedné a parkolást?

Figyelt kérdés
2020. okt. 19. 19:37
 1/9 L.. István ***** válasza:
52%
Közterületre semmi ilyesmit nem tehetsz.
2020. okt. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Nincs. Hiába az ő háza előtt van, közterület és nem magánterület.
2020. okt. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Nono. Az előkert rendben tartása az ingatlantulajdonos feladata a legtöbb településen. Nyilván saját grillsütőt meg kerítést nem rakhat oda, de mondjuk ha egy gusztusos sziklakert vagy két cseresznyefa kerül oda vadparkoló és dzsuva helyett, az bizony abszolút törvényes.


Pont a hétvégén csináltattuk meg a ház előtti rommá parkolt zöldfelület forgalomtól elzárását. Mivel soha ne volt gond a környéken a parkolással, teljesen érthetetlen, hogy miért “helyeződött át” a növények fele máshova már a legelső éjszakán ...

2020. okt. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Település szabályzata dönt.

Én is laktam olyan helyen, ahol a ház előtti rész ugyan közterület volt, de az ingatlantulajdonos felelőssége volt szép állapotban tartani, ízléses kereteken belül pedig azt csinálni rajta, amit akar.

2020. okt. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hol engedi meg a kresz a parkolást? Ha a járdával egy szintben lévő zöld sávra gondolsz, ott tilos parkolni. Ha befüvezi, bokrot ültet a ház tulajdonosa, megteheti. Nálunk az önkormányzat most ősszel ezrével osztogatott palántákat pont ilyen célból.
2020. okt. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Arra a területre gondolok ami még nem járda de már nem az úttest burkolata. Legtöbb helyen ez homok vagy gaz. Persze van aki beülteti szépen, ezt nem tudom legálisan teszi e. De van aki nem csak cölöpöt szúr le, ez valószínűleg biztosan nem legális. Próbáltam példákat keresni:

[link]

[link]

Pont olyat nem találtam amiről beszélek, de az a lényeg, hogy ha megállni tilos az úttesten oda akkor is kényelmesen felállhat az autó. De ha meg lehet állni is jobb félig felállni mint totál az úton foglalni a fél sávot.

2020. okt. 20. 16:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyik helyen sem szabad parkolni. Az úttest szélén ott a szegélykő, A járda és az úttest közötti valaha füves területre nem állhatsz fel, nem engedélyezi a kresz. Közkeletű tévedés, hogy mindenhol lehet parkolni, ahol tábla nem tiltja. Ilyen helyre csak akkor lehet állni, ha tábla kifejezetten engedélyezi:

[link]

Ez egy régi kép, néhány év alatt a lakóknak elege lett, hogy minden tele van parkolva, és parkosítva lett a terület egy hely kivételével.

[link]

Ha tábla külön nem engedélyezi a parkolást, akkor fa, bokor, szikla, bármi lehet ott.

2020. okt. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, akkor így nekik van igazuk azt értem. Csak vannak még olyan utcák, egyirányú kis szűkek, ha nem állunk így fel vagy legalább részben kkor végül is kikerülhetetlenek vagyunk vagy neki kell felmenni erre a részre hozzá. S ha mindenki cölöpölne vagy bokrozna akkor megállni lehetetlenné válna a kertváros számos utcáin. De akkor gondolom ez meg ilyen patthelyzet, oldja meg mindenki ahogy tudja. Például:

[link]

2020. okt. 20. 17:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez itt más, kis település kertes mellékutcája, és azt hiszem itt nincsenek pénzéhes közterületfelügyelők...

Erről a konkrét képről nem tudok nyilatkozni, járda nincs, valahol meg kell állni az autókkal...

2020. okt. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!