Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy jussak el A pontból B...

Hogy jussak el A pontból B pontba egy 20 kg-s eszközzel? (Vác--> Budapest)

Figyelt kérdés

Van egy kis gépem, amivel el kéne jussak oda, de nincs ötletem, hogy hogyan.


3 jut eszembe: HÉV

Busz

Autó


A HÉV-vel annyi a gond, hogy nagyot kell lépni és az eszközt nem tudom felelmelni. (Igen, sajnos gyenge xar vagyok)


A busz jó lenne, hogy csak nem tudom, hogy el lehet-e jutni vele a Váci utcába. Hány átszállás úgy, hogy csak busz/olyan eszköz, hogy ne kelljen nagyot emelni?


Autó: Itt max. az Oszkár jut eszembe (nincs se autóm, se jogsim), de ahhoz is nagyobb, céges autó kéne (láttam ilyet Oszkáron) és nem hiszem, hogy van olyan mázlim, hogy valaki pont oda menjen, mint én.


Mit csináljak most? Semmi használható nem jut az eszembe.



2020. okt. 30. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Hátizsákba nem fér be?

Úgy azért nem olyan nehéz. Vagy megkérsz valakit és segít cipekedni.

Én egyszer egy 32 kgos bőrönddel mentem reptérre, igaz az gurulós, de a busz aljába be kellett tenni, ki kellett venni.

Amúgy ja...tényleg egy nagyméretű gurulós bőrönd is jó,ha abba befér, valahogy csak felhúzod a buszra.

Kivárod hogy alacsony padlós jöjjön.

Vagy taxi...

2020. okt. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem busz, aztán a megállóból taxi.
2020. okt. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1# Nem, mert nem csak nehéz, hanem nagy is. De ha beférne se bírnám el a 20 kg-t sajnos.


Nem tudok megkérni senkit, mert mindenkim dolgozik, vagy iskolába jár.


A busz aljába? Nem emlékszel, hogy mi volt annak a neve, és hogy kék vagy sárga busz volt? ez talán megoldás lenne, fogalmam sincs. De én tömegközlekedési buszra gondolok, nem távolságira. Nem utazni megyek. :)


Ez is olyan, mint egy bőrönd csak nagyobb és szerencsére van kereke, tehát tolható, csak nem tudom megemelni. Bőröndbe se fér be, de majdnem az, majdnem olyan. A buszok erre mindig alacsony padlósak hála Istennek, csak nem arra visznek, amerre menni akarok, vagy ha igen, akkor még nem találtam meg az ideális buszt.


A taxi túl drága, többször kéne menjek, nem egyszer. Azért gondoltam Oszkárra, az valamivel olcsóbb :)


Köszi a válaszaitokat, kaptatok zöldet :)

2020. okt. 30. 19:57
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vácra nem HÉV jár, hanem normál vonat és általában alacsonypadlós flirt motorvonatok vannak, amire könnyedén fel tudsz szállni.
2020. okt. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod húzni akkor nincs gond, valami szimpatikus jó kondiban levő férfit megkérsz fel és leszállásnál, lehet megkérni sem kell, legtöbbször látom, hogy van aki magától segít.

1es voltam, külföldön volt, távolsági busz...

2020. okt. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha a buszon vagy vonaton gondolkodsz, előtte nézd át az utazási szabályokat. Van egy maximum mérete a csomagnak amit nem léphetsz túl. Persze van, hogy figyelmen kívül hagyják, de ha túllépi akkor jogosan nem engednek fel.
2020. okt. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

4# utánanézek, köszi. Régebben csak nagyotlépős járművek voltak, erre emlékszem


5# én is erre gondoltam, de nincsenek mindig sokan és vanolyan, hogy csak idősebb nénik vannak. Erre nem merek alapozni.


6# köszi, megnézem, de nem hiszem, hogy érdekli őket szerencsére. Néha marha nagy bőröndöket látok, semmit nem szólnak.

2020. okt. 30. 21:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Az alacsonypadlós vonat nem rossz, de ha nem az épület elől indul az adott járat és nincs működő lift, akkor gond van (Vácott). A Nyugatiban nem kell aluljárózni.


A buszok viszont csak Újpest-városkapuig visznek, cserébe tuti van segítség.

2020. okt. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Még egy valami jutott eszembe: A gépet (a nagyobb részét) nem keéne mindennap cipeljem, ha kibérelhetnék neki egy helyet. A lényeg, hogy amikor kell, akkor ott legyen, ahova vinnem kell. Van kereke, tolható, csak embelni nehéz, viszont elég nagy. (Kb. egy nagy gurulós bőröndöt képzeljetek el, ez jó példa volt) A kis része csak pár kg, ezt könnyen elbírom hátizsákban. Szóval az lenne a kérdésem, hogy milyen helyeket lehet bérelni egy ekkora eszköznek? A széf túl kicsi (a nagy méretű is) és drága. Mi mást tudnék neki bérelni?
2020. nov. 3. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!