Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Gyorsítósávból érkezőknek...

Gyorsítósávból érkezőknek szokás megadni az elsőbbséget hogy besorolhassanak?

Figyelt kérdés

...ha amúgy 500 méteres körben nincs egy lélek sem?

Mert engem ledudáltak hogy nem engedtem becsatlakozni említett körülmények között.


2020. nov. 3. 21:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban "500 méteren nem volt egy lélek sem", akkor beindexelsz a belső sávba, ő pedig kényelmesen bejön.

Segítetted is, de lassítanod sem kellett.

2020. nov. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha amúgy gázelvétellel vagy sávváltással megoldható lenne, akkor igen, elég bunkóság nem beengedni.
2020. nov. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hol? Autópályán?

Én úgy szoktam (és ahogy eddig láttam mások is), hogy behúzódok a belső sávba ha nem jön senki, ő had tudjon besorolni a külsőbe, majd ha megelőztem kihúzódok én is.

Amúgy nem tudom mit dudált, a szokás egy dolog, a kresz meg egy másik. Nekem egyszer majdnem rámhúzták a kocsit mert elfogyott az emberke alól a gyorsítósáv. Szomorú dolog, ha itt tart egy sofőr, hogy ha elfogy alóla a sáv akkor nem a fékre lép hanem a kormányt rántja el.

2020. nov. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, még azt hozzá tenném az utolsó bekezdésemhez, hogy azt nem autópályára értettem, hanem ahol csak 2x1 sáv van.
2020. nov. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem vezettem eddig sokat, nem tudtam hogy ez a "szokás", ezentúl figyelni fogok rá.

Autóút volt egyébként.

2020. nov. 3. 23:17
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Szokás beengedni, de nem kötelező. Ezért ha dudálást kaptál, az nem oké.
2020. nov. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzunk valamit, mert látom, kezdő vagy: "megadni az elsőbbséget" annak lehet (sőt kell), akinek elsőbbsége van.

Tehát ha egyenrangú kereszteződésben neked jobbról jönnek, akkor megadod neki (az őt megillető) elsőbbséget. A zebrán a gyalogosnak megadod (az őt megillető) elsőbbséget.

Ha valakivel szemben udvarias vagy, akkor nem elsőbbséget adsz neki. Nincs elsőbbsége, az egy jog, ami a kreszből adódik. Elengeded, segíted a besorolását / bekanyarodását / áthajtását / stb., de nem elsőbbséget adsz neki.

Csak szavak, de félreértésre adhat okot, ha rosszul használod.

2020. nov. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Éppen ezért raktam bele a kérdésembe a "szokás" szót.
2020. nov. 4. 11:24
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a belső sávon nem jön semmi akkor indexelek, behúzódok a belsősávra és aki a gyorsitósávon érkezik az nyugodtan be tud sorolni, így ő sem kellet megálljon illetve én is udok tovább haladni.
2020. nov. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Éppen ezért raktam bele a kérdésembe a "szokás" szót."

Éppen ezért írom, hogy az elsőbbség az nem szokás kérdése. Az jog. Vagy van, vagy nincs. Nem te döntöd el, hanem a jogszabály határozza meg.

Addig tanuld meg helyesen használni, amíg még nem rögződik be hibásan.

2020. nov. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!