Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen maszkot vegyek fel...

Milyen maszkot vegyek fel forgalmi vizsgára, ha szemüveges vagyok?

Figyelt kérdés

Egyszerűen bárhogy rakom fel bármelyiket pàràsodik a szemüvegem, vagy ami még rosszabb, felcsúszik a szememhez. Én így nem tudok vezetni. Milyen maszkot húzzak a fejemre, hogy ne a párás szemüvegem miatt bukjak meg?

Kontaktlencsém nem lehet, és az sem opció, hogy a szemüveget veszem le, mert szemüveg nélkül még a sebvàltót is alig látom. A vizsga elhalasztása sem opció, mert hamarosan kifutok az időből.

A kérdés nem vicc(bár az lenne). Normális válaszokat kérek! Nem akarok ilyen hülyeség miatt elbukni egy halom pénzt.


2020. nov. 7. 02:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Még nem próbáltam, de állítólag van egy törlőkendő, amire sokan esküsznek, hogy akadályozza a párásodást. Majd veszek és kipróbálom.
2020. nov. 7. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj egyet, pl olyat, ami csak egy rétegű és vékony anyagból van (tudom, nem ér semmit), az kevésbé tartja maga alatt a kilélegzett levegőt, így kevesebb lesz a pára a szemüvegeden is. Ha nem a füleden, hanem a tarkódon van összefogva, akkor lejjebb lesz a maszk széle, kevesebb levegő áramlik belőle felfelé, és fel sem tud csúszni a szemedhez. Több rétegű maszkoknál meg olyan formájút érdemes varrni, ami jobban fedi az orrod és "zártabb" felül, vagyis nem enged kiáramlani sok levegőt felfelé.
2020. nov. 7. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
2020. nov. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
FFP3 maszkokon van szelep, azon jön ki a levegő. Olyannal biztos nem párásodnál.
2020. nov. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%

Ffp3 maszkot tilos használni, azt eü személyzet használ. Most az a lényeg, hogy egymást védjük, majd ha jön a ebolcovidzombi vírus akkor kell az ffp3 mert akkor magadat véded. Ha netán vírusos vagy és egy öreg vb-t fogsz ki ffp3 miatt kijut a koronachan a kocsiba aztán felfordul a vb más is vizsgázna jó?! Gondolj azokra is.


Gyűrd a szemüveg alá picit a maszkot lényeg, hogy fennt ne jöjjön ki levegő. Én már évek óta hordok maszkot ha beteg vagyok abba is vezettem meg most a vizsgán is maszkba voltam és szemüveges vagyok..

2020. nov. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szappannal óvatosan mert meleg víz és szappan segítségével kijut a lencse a keretből a szemcsinél.
2020. nov. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"aztán felfordul a vb más is vizsgázna jó?!"

:D

2020. nov. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ffp3 maszkot tilos használni..."

Miért lenne tilos?

2020. nov. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Na, 1-es vagyok megint. Most vettem egy Zeiss Antibeschlag nevű szert az optikában, bedörzsöltem vele a szemüveget, azóta nem párásodik akkor se, ha közvetlenül ráfújok. Kb. 2700 forint volt, egy kis spray meg egy puha kendő, megtisztítod a szemüveget, hogy ne legyen zsíros/ujjlenyomatos, ráfújod a szert a kendőre és a lencsék mindkét oldalát bedörzsölöd vele. Az optikában dolgozó nő szerint mindenkinek bevált eddig. Sok sikert a forgalmi vizsgádhoz!
2020. nov. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!