Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha kölcsönkapott autó nálam...

Ha kölcsönkapott autó nálam rohad le, akkor nekem kell állnom a hazaszállítás költségét?

Figyelt kérdés
Kölcsönkaptam egy műszakilag megkérdőjelezhető állapotú autót, és útközben hirtelen megállt a motor. Ennek a barátomnak van másik autója, megtehette volna, hogy eljön értem és bevontat 15km-t, de azt mondta, hogy ő nem fog ezzel kinlódni és ideje sincs hazahúzni a saját autóját. Hívtam trailert, de az 20ezer forintba került, és a barátom nem hajlandó visszafizetni.

2020. dec. 8. 10:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%
Ha van valamilyen szertződésetek, akkor azt olvasd el, hogy mi szerepel benne. H nincs, és a haver ingyen odaadta, akkor egyéni megállapodás kérdése. Megteheti, hogy nem fizeti vissza, mint ahogy te is megtehetted volna, hogy ott hagyod az út szélén a lerobbant kocsiját. Jó barát lehet az ilyen.
2020. dec. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
35%
Felejtsd el a pénzt az ilyen baráttal együtt.
2020. dec. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Még barátnak, családtagnak is kölcsönadási szerződéssel adom oda kizárólag, egyszerű kis nyomtatvány, pár perc alatt megvan, és csak addig tűnik túlzásnak amíg nincs baj.

Abban le van fektetve minden fennálló műszaki probléma (ha van).

Ennek hiányában nem tudom mit vársz, te mentél forgalomba egy műszakilag megkérdőjelezhető autóval. Majd saját döntésedből te hozattad haza.

2020. dec. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem irtunk papirt, de azt mondja, hogy mivel ingyen adta, ezért az én dolgom visszajuttatni az autót. Ha tudom, hogy ez 20ezerbe kerül akkor biztos nem kértem volna el.
2020. dec. 8. 10:56
 5/17 anonim ***** válasza:
20%
Remélem jól összevesztetek azon a kőkemény 20 ezer forinton, tuti megérte :D
2020. dec. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
tanulság: venni kell saját kocsit, arra mondjuk havonta többszörösét fegod elkölteni.
2020. dec. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

Remelem, most megtanultad, hogy nem kérünk kölcsön semmit, vagy ha igen és nálunk megy tönkre akkor fizetjük. Szar? Szar. Ha más használja akkor nála rohad le, de te használtad.

Én szívesen odaadom az autómat barátnak, családtagnak, ha valamiért rossz az övüké, kicsi vagy csak elugranának valahova, de ok szó nélkül fizetnek is ha gond van, volt már rá példa, én voltam az aki erőlködött, hogy a felet kifizessem, nem akartak engedni mondván náluk történt a gond.

DE! Az állandó kölcsönkéregetőknek, mind leosztanám egy napra a gumi arat, fékkopást, biztosítást, olajat, súlyadót, kopó alkatrészekre költött pénzt stb. Kiváncsi lennék akkor is elkérnek-e.

Vegyél sajátot és nincs ilyen gond, pont ezért utalok bármit is kölcsön kérni, főleg olyan dolgot ami csak kényelmi és nem szükség, van bicikli, busz, vonat, taxi.

2020. dec. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
Tehát kaptál ingyen kölcsönbe egy kocsit, amiről még tudtad is, hogy nem megbízható, de te vagy felháborodva. Jó arc lehetsz te is...
2020. dec. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Megkérdezted kölcsönvétel előtt, hogy mi lesz, ha lerobban veled az általad megkérdőjelezhető állapotúnak ítélt autó?


Egyébként, ingyenes használatra kölcsönkaptál egy működő autót, hiszen eljutottál vele valameddig.

Visszajuttattál a tulajdonosához egy működésképtelen autót, aminek a visszajuttatását a tulajdonosnak kéne fizetnie?

Neked kéne fizetned még a javítást is. (Jó, csak annyira, hogy legalább ugyanolyan megkérdőjelezhető állapotban működjön, mint amikor kölcsönkaptad, legalább olyan távolságra el lehessen jutni vele.)


Máskor bérelj autót autókölcsönzőtől, ott szerződésben tisztázottak a meghibásodásos esetek is; az is, hogy kinek 'mit kell állnia'.

2020. dec. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%
Pedig már régóta tudjuk hogy pipát, bicskát, nőt és autót nem adunk kölcsön.
2020. dec. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!