Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi ilyen esetben a teendő, mi...

Mi ilyen esetben a teendő, mi a járható út?

Figyelt kérdés

Van egy simson s51 motorkerékpárom, és évek óta (kb 2) most tűnt fel, hogy az éves biztosítási csekken illetve a vele érkező levélben (posta és e-mail) az én jogosítványom megszerzésének événél nem pontosan az az év van megadva amikor ténylegesen megszereztem a jogosítványom. Ezt vagy elrontottam vagy nem jót írtak a papírra, nem tudom. Sőt még nagyobb szerencsétlenség, hogy az ehhez a motorhoz tartozó adásvételi papírt nem találom egyszerűen nem tudom, hogy hova tettem.


Mi ilyen esetben a teendő, gondolom ez nem felel meg a valóságnak és gyakorlatilag érvénytelen a biztosítás egy esetleges balesetnél.

Mit tudnék tenni ez ügyben?


Esetleg az valahogy nem járható út, hogy lemondom a jelenlegi biztosítást. Írok egy adásvételit mondjuk faterral majd ugyanezt visszafelé és kötök egy másik biztosítónál biztosítást.


(Nagyon valószínű, hogy ez nem járható út illetve lehet bűncselekmény, csak egy gondolat.)


2021. jan. 15. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
A te verziód is teljesen jó, nem bűncselekmény, de egyszerűbb felhívni a biztosítót, és adategyeztetést kérni. Nem kell túl bonyolítani, a biztosító sem fogja. Esetleg lesz egy párszáz forintos eltérés az éves díjban.
2021. jan. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben, viszont még mindig nincs adásvételi, egyszerűen eltűnt. Nem tudom, hogy hol van. :/
2021. jan. 15. 18:04
 3/4 A kérdező kommentje:

Most néztem egy kalkulációt a biztosítás pont hu-n ott csak a jogosítvány megszerzésének az évét kell megadni, a hónapot nem.

Az év viszont jól van megadva, hónapot nem kellett megadni, nem tudom hogy akkor hogy lett más írva.

2021. jan. 15. 18:10
 4/4 anonim ***** válasza:
A régi adásvételi nem kell az újnak a megírásához.
2021. jan. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!