Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Bukósisakban, hogy lehet...

Bukósisakban, hogy lehet elkerülni a szemüveg párásodását?

Figyelt kérdés
A napokban lett meg a motorom, így el is kezdtem a környéken gyakorolni, de két problémával szembesültem, az első, hogy a bukósisak plexije nagyon párásodik, erre meg is van a megoldás, ameddig nem szerzek egy pinlock betétet, felhajtva hordom, viszont a szemüvegem továbbra is erősen párásodik, 15-20 km/h fölött már jó, de amint megállok, újra párás lesz, és ha pinlockkal lehajtva tudom használni a plexit, a szemüveg továbbra is párásodni fog. Milyen módon lehet ezt elkerülni?

2021. jan. 20. 19:28
 1/2 anonim ***** válasza:
49%
Nagyjából sehogy. Esetleg borotvahabbot kenj a szemüvegre, hagyd állni pár percig majd sima, nem nedves ronggyal töröld át a szemüveged. A szegény ember pinlock-ja, a youtube-on van róla csomó videó.
2021. jan. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet kapni ilyen párásodás gátló szereket, van kendő is, fújós cucc, meg a jó ég tudja még hogy mik. De nem hinném hogy használnának.

Azért röpködnek kint a minuszuk (általában), a menetszél miatt jobban hűl a szemüveg. A belső testhőd meg ugye magas a külső hőmérséklethez viszonyítva. Így is úgy is le fog csapódni a pára bármilyen trükkel. Kivéve ugye ha gyorsan mész.

Én már nem motorozok. Nekem olyan sisakom volt, hogy volt rajta több szellőző is, ami elvileg ezt a célt is szolgálta, hogy ne párásodjon belül a sisak és a szemüveg. Meg ilyen pára elleni cuccokat is próbálgattam, semmi nem jött be.

Legjobban úgy kerülheted el, ha nem motorozol hidegben. De gondolom az se opció.

2021. jan. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!