Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ezen az országos térképen...

Ezen az országos térképen rajta van az összes hely, ahova tilos gépjárművel behajtani? A narancs és sárga színű részek azok?

Figyelt kérdés

A zöldnél pedig csak közúton maradva?


Vagy honnan tudnám kideríteni pontosan, hova tilos bemennem engedély nélkül? Nem mindenhol van tábla.



#nemzeti park #természetvédelmi terület #fokozatt természetvédelmi terület
2021. febr. 10. 12:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Azon aztán rajta. Ha nincs tábla/sorompó mehetsz.
2021. febr. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nyilván itt most természetvédelmi okokra gondolok, nem pedig a városokban lévő gyalogoszónákra stb. Ott egyértelmű, hogy tilos behajtani, mert egyértelmű tábla van kihelyezve.
2021. febr. 10. 12:26
 3/10 A kérdező kommentje:
2021. febr. 10. 12:27
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem mindenhol van tábla vagy sorompó, ahova tilos behajtani. A sofőr felelőssége elvileg pontosan utánanézni.
2021. febr. 10. 12:29
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha közutakon közlekedsz, azokon megbízhatsz a táblázásban.


Ha offroad mókához kell ez az infó, akkor ez egy jó kiindulópont.

2021. febr. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Megnéztem a Balatonfüredi erdőt. Ott elég sokág be lehet hajtani a Béke utca folytatásaként.

Kijelölt parkoló is van, természetvédelmi területen belül.


Táblák a mérvadóak, meg az illem hogy nem rallyzunk kirándulók között.

2021. febr. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Offroad mennék pici, 300 köbcentis dual sport motorommal. Természetesen csak olyan helyen, ahol nem tiltott. Azt tudom, hogy közútról letérni, bemenni a fák közé szigorúan tilos, de szoktak lenni olyan jogilag közutak, amik inkább hasonlítanak csapásokra.


#6

Az fura, mert természetvédelmi terület tábla vonala után tilos gépjárművel behajtani még akkor is, ha nincs kint külön behajtani tilos tábla.

[link]


Másrészt meg van a budapesti Virágosnyereg mellett a Máriahegyi dűlő, ahol kint van ilyen tábla, aztán mégis sok szgk jár arra. Úgyhogy ezért is vagyok kicsit összezavarodva, nem egyértelmű számomra, hogy akkor most hova hajthatok be nyugodt lelkiismerettel.

2021. febr. 10. 13:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát ja, de elsiklanak afelett a cikkben, hogy "a természetvédelmi hatóság engedélye szükséges a járművel történő közlekedéshez".


Ezeken a helyeken szerintem automatikusan engedélyezett a behajtás, nem büntetnek.


Offroadozáshoz szerintem kérd ki helyi rendőrség/önkormányzat véleményét, ha tisztán akarod csinálni. Azt még nem védett területen is büntethetik, elég sok a szürke zóna.

2021. febr. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kócsagos tábla után nem egyszerű eldönteni, hogy a védett terület határa párhuzamos-e az útra vagy épp keresztezi azt. Na ilyenkor jó pl. egy ilyen térkép.
2021. febr. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

És ezt a térképet akkor végül jól ertelmezem? Zöld helyen közúton lehet menni, narancssárga meg sárga helyen csak engedéllyel?


Azt is tudom, hogy ha van sorompó, akár nyitott, akár zárt, akkor az ugyanolyan, mint a behajtani tilos vagy kócsagos tábla, azaz nem mehetek be rajta, hiába tudnék amúgy motorral.

2021. febr. 10. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!