Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Meddig érvényesek a járványügy...

Meddig érvényesek a járványügyi veszélyhelyzet idején lejárt forgalmik?

Figyelt kérdés

Január 9-én lejárt az autó forgalmi engedélyébe rögzített érvényességi idő, érvényes-e ma, február 10-én?

Az a jogszabály, amely kimondja, hogy a veszélyhelyzet lejárt át követően 60 napig érvényesek a forgalmik, már nincs hatályban. Használható-e jogszerűen az autót vagy nem? Ha igen, meddig?



2021. febr. 10. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lejárt a vészhelyzet?

Tudtommal meghosszabbították.

Úgyhogy használható, de jó lenne minél hamarabb műszakiztatni, mert ha lejár a vészhelyzet.

Hát, ha kapsz helyet 3 héten belül, akkor menj el vasárnap a templomba.

2021. febr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A veszélyhelyzetet 15 nappal most meghosszabbították rendeleti úton, és az Országgyűlést fogják felkérni, hogy újabb 90 nappal hosszabbítsák meg.
2021. febr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre még érvényes.

Én nem vártam ki, 2 hét csúszásal megcsináltattam inkább kost a műszakit.

A vészhelyzet lejárta után nem fogsz sehol időpontot kapni, mindenki hirtelen műszakiztatni akar 1 hónapon belül.

2021. febr. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

[Az a jogszabály, amely kimondja, hogy a veszélyhelyzet lejárt át követően 60 napig érvényesek a forgalmik, már nincs hatályban.] ← kérdéshez fűzött kiegészítésben.

De, hatályban van.

A jogszabály hatályos teljes szövege elolvasható

itt: [link] (Net Jogtár), vagy

itt: [link] (Nemzeti Jogszabálytár).

Utóbbiban az 1-es megjegyzésben elolvashatod, hogy miért van hatályban, melyik kormányrendelet módosította az eredeti időhatályt.

(Ha esetleg a Magyar Közlönyben nézted, ott nem vezetik át a módosításokat; minden jogszabály az eredeti megjelenési állapotában olvasható.)


A 2020. március 11.–2020. július 3. közötti időszakban és a 2020. november 4.–2021. február 8. közötti időszakban lejárt érvényességű, a magyar hatóság által kiállított, Magyarország területén hatályos okmányok érvényessége (az egyértelműség kedvéért külön nevesítve a gépjármű forgalmi engedélyekbe bejegyzett műszaki érvényesség idejét) 2021. február 8. + 60 nap = 2021. április 9-ig meghosszabbodik.


Ez az általad kérdezett 2021. február 10-én is, illetve akár ma is érvényes jogi helyzet.

Feltételezhető, hogy az országgyűlés törvényben meghosszabbítja az egészségügyi veszélyhelyzet időtartamát, akkor tovább hosszabbíthatják az okmányok érvényességét is.

Nyáron, a veszélyhelyzet megszűnése kapcsán hozott jogi szabályzással, utólag, 180 napra emelték a veszélyhelyzet lejárata utáni érvényességet; ezért is nyúlt bele a legutóbbi veszélyhelyzetbe, és lehet egy 2020. március 11-én lejárt vezetői engedély, forgalmi engedély stb. Magyarország területén - az eddig hozott intézkedések alapján – 2021. április 9-ig érvényes.

2021. febr. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!