Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kisállatszállítás külföldre...

Kisállatszállítás külföldre miért ilyen drága?

Figyelt kérdés

Telekocsi és hasonló fuvarosok olyan összegeket elkérnek, amit nem szégyellnek. Angliába van aki majdnen 400 ezer forintért szállít kiskutyát vagy macskát. 120-130 ezer forint körül ha talál az ember fuvarost, az már jónak számít.

Egy embert olyan 40-50 ezer körül fuvaroznak ilyen távokra, egy kisállat miben macerásabb?

Utaztam már úgy telekocsival, hogy volt kutya is a csomagtérben, de nem tűnt olyan macerának, hogy a sofőr kiengedi őket 2x pisilni és vizet ad nekik.

Az útlevél, oltások, stb stb meg nyilván intézve van a tulaj által.

Egyedül annyi, hogy a francia határon le kell olvastatni a chip-et, meg papírokat odaadni, de nem tudom miért kell ezért elkérni majdnem félmilliókat..

Vagy szimplán visszaélnek azzal, hogy az emberek úgyis kifizetik ha fontos nekik a kis kedvencük.



2021. márc. 11. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Ilyen a kapitalizmus: kereslet - kínálat.

Ha te hőzöngesz a gyíkhun öt percig aztán mégiscsak kifizeted a kétszázezret, akkor kétszázezerért fogják szállítnai.

Ha senki nem fizetne ennyit, akkor lejjebb mennének az árak.

2021. márc. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40ért te úgy mész angliába, hogy megtömnek egy kisbuszt, és eloszlik a költség. Állatot viszont pont nem tucatszámra szokás szállítani, ergo a teljes költség nagyobb része a tiéd.
2021. márc. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért, mert te láttál egy gördülékeny utat, rengeteg buktatója van, macerás, stb.
2021. márc. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2 Attól független hogy van 5 kutya a csomagtartóban, még az utastér is meglehet tömve utasokkal.


#1

"Ha te hőzöngesz a gyíkhun öt percig aztán mégiscsak kifizeted a kétszázezret, akkor kétszázezerért fogják szállítnai."

Nem tudom hogy lehetsz ilyen rosszindulatú, normálisan is képes lehetnél elmagyarázni dolgokat ha már idejársz a gyíkhunra okoskodni, nem kell beflegmulni 🙃

Személyeskedhetsz is, de nincs háziállatom, főleg nem olyan amit utaztatnom kéne, szimplán csak felmerült bennem a kérdés, de bocsánatodat és engedélyedet kérem, hogy had maradhasson már egy általános kérdés egy kérdezős oldalon.. 😂

2021. márc. 11. 16:24
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem inged, nem kell magadra venni.

Ne is haragudj, de az embernek néha kinyílik a bicska a zsebében, annyira ostobaságokat tudnak az emberek kérdezni.

Egyébként nem tudom, mit veszel rosszindulatúnak, okoskodásnak, személyeskedésnek vagy sértőnek a hozzászólásomban.

Nem szidtam anyádat, nem hülyéztelek le, egyáltalán semmi rosszindulatú nincs a válaszomban.

Elmondtam két mondatban, hogyan működik a kapitalizmus - amit mellesleg illene mindenkinek magától is megérteni nyolc általános elvégzése után.

Az fáj, hogy azt írtam, hőzöngés? Mit kellett volna írnom? Kifakadás? Értetlenkedés? Vagy csak kellett volna pár szmájlit a mondandóm végére rajzolni, mert különben automatikusan megsértődik pár ember?

Tessék:

xD xD xD

Így remélem már egyáltalán nem találod sértőnek amit írok.

2021. márc. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!