Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Biciklizés közben a városban...

Biciklizés közben a városban kell maszkot hordani?

Figyelt kérdés
Gyalog ugye kell. Autóban nem. Bicikli az viszont nyitott, ugyanúgy a "szabadba lélegzik" rajta az ember, mint gyalog.

2021. márc. 12. 16:19
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
Nem tisztázott.
30 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Ha sportolsz a bringával nem kell, ha a boltba mész kell. Tudtommal. Döntsék el.
2021. márc. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
62%
Nem kell, mert sporttevékenység.
2021. márc. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Na ez az! Első jól írja. Szabadtéri egyéni sportolás közben nem kell, de ha a piacra mégy vásárolni, vagy sportolás előtt, közben, után leszáll róla, akkor már kell.
2021. márc. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Legjobb, ha teszel el egyet a zsebedbe. Ha kell, akkor fel tudod venni.
2021. márc. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Én nem fogom biciklizés közben felvenni. Egyrészt azért, mert tekerés közben anélkül is megfulladok a belvárosi szmogban, másrészt meg mert 25-30-cal megyek, nem tartózkodom senki közelében sem 1-2 másodpercnél tovább, addig meg akár vissza is tudom tartani a lélegzetem, és máris nem veszélyes, gyalog is ezt teszem. Ilyen alapon az autóban lehúzott ablaknál is kéne.

Egyéni sporttevékenység. Az meg, hogy Mari néni 10-zel ,,elcammog” a biciklin a boltba, más kérdés, mert szinte olyan, mintha gyalog menne.

Én amondó vagyok, hogy nem az számít, hogy mivel mész, hanem hogy hány ember van körülötted. Az üres utcán hadd vegyem már le...

2021. márc. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Ahogy az első válaszoló mondja. Ha csak úgy mész valahová kell, viszont ha sportolási céllal akkor nem.
2021. márc. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg kéne, de elméletben is ki kehet magyarázni. Gyakorlatban meg nem szól rád senki emiatt, az fix. Amúgy is hideg van még, sokan vírustól függetlenül tekernek ilyenkor egy sálat az orruk és szájuk elé, és meg van oldva a kérdés.
2021. márc. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15%

azért az szánalom hogy ezen megy az agyalás.

tekergetjük a szabályt itt hogy mikor nem kell.


Nem azért kéne maszkot hordani mert elő van írva, hanem józan paraszti észből.


Sajnos, a "ha beteg vagyok/lehetek/ferőzhetek akkor maszkot veszek" csak olyan harmadik világbeli országokban divat mint Japán, Dél-Korea meg úgy az a környék.

2021. márc. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
15%

5ös


ha éppen állsz, ha valaki égő cigivel elgurul melletted 20-30al úgy hogy éppen melletted fújja ki a füstöt megérzed?

Esetleg te rongyolsz bele ennyivel egy bagós füstfelhőjébe és épp levegőt veszel mert nem számítasz arra hogy pont akkor fújja ki amikor odaérsz? ismerős amikor megcsap a bagószag és szinte látod h követed a "kondenzcsíkot"?

1-2 másodperc az is, még annyi se. na a vírussal való köpködés pont ilyen, csak nincs szaga, és ennyi épp elég hogy a fertőzés átmenjen rád/rólad tökmindegy (látom biószórák anyaga teljesen törlődott emlékeidből).



"Ilyen alapon az autóban lehúzott ablaknál is kéne." - ebben tökéletesen igazad van!


Az meg, ne is haragudj, nettó ökörség hogy itt kardoskodsz a maszk ellen úgy, hogy saját bevallásod szerint is zavar a városi szmog.

De te akkor sem akarsz maszkot venni.

Tudod , már a vírus előtt is lehetett kapni bringásoknak városi maszkot, kb úgy 30éve vannak ilyenek itthon...


Ergo neked duplán javallott lenne a maszk.

2021. márc. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-es


Ez egy érdekes kérdéskör, szerintem ne menjünk bele, nincs benne a top 10 legfertőzésveszélyesebb dologban, de még a top 50-ben sem. Nem hinném, hogy bárki is a biciklin ülve kapta el.


A városi szmog valóban zavar, de mivel nem tekerek gyakran a belvárosban, így inkább szívjak egy kis szmogot, mintsem 3 perc után rosszul legyek, mert nem kapok levegőt a maszkban. Rengetegszer futottam úgy buszhoz, hogy utána maszkban kellett lennem, csak úgy kapkodtam a levegőt, márpedig 25-30 kilométer tekeréshez (kb. 75 perc alatt) közel sem mérhető egy 200 méteres sprint.

2021. márc. 15. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!