Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A lime rollert tényleg csak...

A lime rollert tényleg csak 18 éven felüliek használhatják?

Figyelt kérdés
Szegeden is megjelent a Lime roller 16 éves vagyok, ki szeretném próbálni. Ki lehet 18 év alatt is? És ezt ellenőrzi valaki?

2021. máj. 21. 14:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastad az ÁSZF-et?
2021. máj. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


18 éven felül.


Mivel kiskorút anyagilag nem lehet felelősségre vonni.

2021. máj. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. máj. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
58%
16 vagyok, mentem már vele többször is. Az ÁSZF szerint valóban nem lehet, de nem te lennél az egyedüli kiskorú felhasználója.
2021. máj. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ahhoz, hogy Lime-S robogón utazhass, be kell tartanod a listán szereplő szabályokat, és meg kell felelned a felsorolt feltételeknek:


Viselj sisakot.

Utazás előtt ellenőrizd a fékeket.

Tarts be minden közlekedési szabályt.

Csak 18 éven felüliek utazhatnak.

Érvényes vezetői engedéllyel vagy azonosító okmánnyal kell rendelkezned.

Egy Lime-on csak egy személy utazhat (utasokat nem szállíthatsz)

Ne utazz ittasan.

Éjszaka légy óvatos, és hajts lassabban.

Ne SMS-ezz és ne telefonálj utazás közben.

Mindig figyelj az autókra, a kerékpárokra és a gyalogosokra.


Az utazás során minden kockázatot te viselsz. Emlékeztetünk, hogy sajátos helyi előírások is kötelezőek lehetnek rád nézve. További részleteket a Lime appban találsz.

2021. máj. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
4: és van jogsid...???? Hogyan?
2021. máj. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%

#6

Nincs, úgyhogy megszegtem néhány pontot, viszont mentségemre szóljon, hogy csak egy parkban próbáltam ki, ennek pedig szerintem a kérdező esetében se lenne akadálya, ha együtt tud élni azzal a ténnyel, hogy két-három szabályt megszeg.

2021. máj. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%

De akkor miért nem kéri meg az apját/anyját, hogy regisztráljanak, fizessék ki??? és a felügyeletük alatt kipróbálhatja....

Akkor van jogi felelősség.

2021. máj. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

#8 és a szülők aláírnak nyilatkozatot arról, hogy minden felelősséget vállalnak?


De a "Érvényes vezetői engedéllyel vagy azonosító okmánnyal kell rendelkezned." nem azt jelenti, hogy a jogsi csak kiváltja a személyit?

2021. máj. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Nekem a 14-17 éves ismerőseim is rendszeresen használják. Lehet hogy amúgy nem lehetne de eddig tudomásom szerint még egyszer sem ellenőrizte őket senki. Ez Budapesten van, Szegeden nem tudom mennyire veszik komolyan az ellenőrzését.
2021. máj. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!