Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan tudom javítani a...

Hogyan tudom javítani a biciklim tárcsafékének a fékhatását?

Figyelt kérdés

A biciklimen elöl tárcsafék van. Nem hidraulikus, hanem sima. Nem az a gond hogy hosszú a bóvden és a kormány miatt már nem tudom tovább húzni, mert ha teljes erőből behúzom a fékkart akkor sem éri el a kormányt. Csak az a gond hogy ilyenkor nem satul be a fék. Felcsiszoltam a tárcsát csiszolópapírral, de semmilyen különbséget nem észleltem.

De van egy érdekesség. Ha vizes a tárcsa akkor nagyon jól fog a fék. Akkor megcsúszik az elsőkerék, vagy előre akar borulni a bicikli, olyan jól fog. Egyszer majdnem pórul jártam, akkor még nem tudtam hogy a vízre így reagál. Mentem haza biciklivel, és eleredt az eső, jól megáztam, és amikor elkezdtem fékezni, akkor jött a nagy meglepetés. Nem sok tartott vissza attól hogy előre essek. Na szóval ezt a vízes dolgot csak azért írtam le mert nem tudom mennyire lényeges.


Hogyan tudom feljavítani a fékemet? :)


2010. aug. 25. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Vizes, nedves időben azért jobb a fékhatás, mert megdagadnak a fékpofák.

Simsonnál is így van, az elsőfékem olyan jó lett motormosás után, hogy 60-nál besatuzott.

Szerintem úgy tudod javítani, hogy kicseréled a pofákat, vagy állítasz még egy kicsikét a bovdenen, hogy tovább lehessen húzni.

2010. aug. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Vegyél rá hidraulikusat az bármikor fog neked satut :D
2010. aug. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
cseréld ki a fékbetéteket
2011. nov. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!