Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Beállnátok a vevőparkolóba...

Beállnátok a vevőparkolóba ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Egy nagyobb cégnél dolgozom, van külön dolgozói és vevő parkoló, bár ez nincs kijelölve, és nincs kiírva sem csak szóban jelezték, hogy ez így van.

A vevőparkoló fedett, amelyik része nem, ott hatalmas fák vannak, nagy lombbal tehát árnyékos.


Ünnepnapokon, hosszúhétvégék előtt a vevőparkoló 90%-a telítődik, az átlag hétköznapokban maximum 60-70% a kihasználtsága.


Sofőrként dolgozom a cégnél, az általam vezetett autóban nincs klíma, napi 8-9 órát vezetek/pakolok.

Közel 2 éve nem állhatunk a vevőparkolóba a saját autónkkal, így a dolgozói parkolóban állunk ahol egy darab fa nincs, az autók az aszfalt közepén állnak, van hogy a kormányt sem bírom megfogni ebben a hőségben, de az ülés is szó szerint égeti a hátsóm.

Arról nem beszéle hogy 50 fok feletti a hőfok a kocsiban.

A jövőhéttől szeretnék beállni a vevőparkolóba amiért szólni fognak majd, de engem felháborít, hogy ott állnak üresen azok az árnyékos helyek, én meg 8-9 óra hőség után üljek be az 50+++ fokos kocsimba.

Mellesleg a klímám sem működik, bár ez már nyilván az én egyéni problémám, de gondolom az alap gondom érthető.

A helyemben beállnátok az árnyékos helyre?

Csak addig amíg a hőség tart. Nyilván lesz így is 40++ fok az autóban, de mégse 50 felett.



#autó #parkolás #sofőr #szeméylautó
2021. jún. 20. 17:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Hővédő ablakfólia.
2021. jún. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Beviz Elek ***** válasza:
32%

Nem állnék be, van külön dolgozói és vásárló parkoló. Eszembe sem jutna a céget hibáztatni hogy miért így jelölték ki illetve hogy a saját autómban miért nem működik a klíma. A szomszéd öregnél van egy garázs, nekem sajnos nincs. Használjam az övét?


Az enyém is napon áll, lehúzom az ablakot és kimegy a beszorult meleg, a kormányra pedig megoldás lehet ha 180 fokban eltekerve hagyod.

A klímát is megcsináltathatod és az ablakokat is le lehet fóliázni.

2021. jún. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az arra jó, hogy a kormányt meg lehessen fogni, de attól még brutál meleg lesz ugyan úgy.
2021. jún. 20. 18:05
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

Be.


Volt egy munkahelyem, ugyanilyen volt a parkoló:

nem volt elválasztva semmivel, de a vevőké fedett helyen, a dolgozóké a tűző nap alatt volt.


Májustól szeptemberig az autóm fényezése nagyon csúnya lett, a tető és a motorháztető felhólyagzott, peregni kezdett és ronda foltos lett a kocsim.

A kocsiban 50 C fok is volt, klíma nélkül.


Augusztusban meguntam, beálltam a vevőparkolóba. A főnököm meg rám szólt - miközben az ő autója is a fedett helyen állt -, hogy járjak el onnan, mert ha jön egy random ellenőrzés a parkolóban, akkor a fejes fog szólni nekem és az nagyobb baj.

Én meg megvontam a vállam, megmondtam, hogy akkor nézegesse az autómat, meg fizesse ki a kárt ami a fényezésben keletkezett.

Nem történt semmi. Ősszel amúgy már felmondtam.


Szerintem nyugodtan állj a vevők közé. B**sszák meg..

2021. jún. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Senki nem hibáztatja a céget.

Megértem, hogy nincs ott helye a dolgozók autójának, mert kiszorítjuk a vevőket ha úgy van.

Na de amikor üres majdnem a fele, és ott az árnyék akkor miért nem lehet?

A többi ott dolgozó ül a klimatizált helységekben 8 órát, én 8-9 órán át megyek, pakolok, ömlik rólam a víz, és akkor még vár az 50 fokos autóm is.

Ez a bajom.

Ha rogyásig lenne a vevőparkoló mindennap akkor eszembe se jutna a kérdés.

2021. jún. 20. 18:09
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én munkahelyemen is csak Napon tudok megállni. Hát, délután forróság van. Igaz, nekem eleve szempont volt, hogy erős klímája legyen az autónak, tehát olyat is vettem.

Másrészt: a kormányra vegyél ún. kormányvédőt, ami nevével ellentétben nem a kormányt, hanem a kezedet védi. Ui. ami ilyen forró nyáron a Napon, az jéghideg télen. Ez egyszerűen amiatt van, hogy az anyaga hővezető. Ha hőszigetelő anyagú borítást veszel rá (pl. plüssöt), akkor télen-nyáron kellemesebb lesz. Kb. az a különbség, minta egy fadarabot vagy egy fémlemezt fognál meg. Nyári forróságban sem süt a fa, és téli hidegben sem olyan rossz, mint fémet fogni - ha érted a hasonlatot.

2021. jún. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%

Nem állnék be, nem véletlenül van elkülönítve.

Egyébként meg:

- csináltasd meg a klímát

- hővédő fólia

- ablak résnyire nyitva

- szélvédőre hővédő

- parkolás napnak háttal

2021. jún. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%

- tömegközlekedés


A munkáltató kötelez arra, hogy autóval járj?

2021. jún. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%
Az általad vezetett autó a tied vagy a cégé? Mondjuk ha a cégé lenne, kötelesek lennének megcsináltatni. Ha meg a tied és nem csináltatod meg, akkor miről beszélünk? Akkor a te hibád, hogy nem működik. Ettől függetlenül én beállnék árnyékba.
2021. jún. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
9-es, ha jól értem, saját autóval jár dolgozni, és ott ül át a szolgálatiba, amiben sofőrködik. A szolgálatiban nincs klíma, a sajátjában meg elromlott.
2021. jún. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!