Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha az autófestő...

Mit csináljak, ha az autófestő nem akarja visszaadni a pénzem?

Figyelt kérdés
2020őszén elvittem egy mx-5 NA-t festeni. Előre kifizettem mindent, azonkívül 50ezer forint borravalót is előre adtam, hogy kifogástalan munkát végezzenek, mert fontos nekem ez az autó. Montam, hogy nem sürgős, ráérnek idén nyáron átadni,csak legyen szép. Áprilisban hívtam őket, azt mondták, hogy még nem kezdték el, de egy hét alatt kész lesz. Azóta hétről hétre igérgetik, de mégcsak el sem kezdték csinálni. Múlthéten elmentem a műhelybe, és még mindig az udvaron áll az autóm. Csúnyán kiabáltam velük, követeltem hogy adják vissza a pénzem, de erre nem hajlandóak, mert szerintük ém csak türelmetlen vagyok,ami nem az ő hibájuk.

2021. jún. 21. 08:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
Mi az az mx5na? Beszej erthetoen vagy legalab magyarul
2021. jún. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Te sem vagy 100-as,ha odaadod az autódat úgy, hogy majd jövő nyárra legyen kész. Ez nem így működik.


Menj oda, jelezd, hogy elviszed az autót és kérd vissza a pénzt (erről gondolom nincsen papírod, hogy mennyit adtál át). Ha nem adják az az autót, akkor hívd ki a rendőrséget, ha az autót adják de a pénzt nem, akkor pedig első körben írj be a panaszkönyvbe és fordulj a fogyasztóvédelemhez. Arra azért készülj fel, hogy a szerviz mondatja azt, hogy tárolási díjat kér a kocsiért, amiért 9 hónapja ott áll, ezt joguk van levonni a pénzből.


Ne legyél fatökű!

2021. jún. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Az én hibám, hogy 9hónapja ott van? Azt mondtam, hogy ráérnek nyárig megcsinálni, nem azt, hogy addig el se kezdjék! Az autót elhozhatom, csak a pénzt nem adják vissza. A mai napig ottvan az autó, még nem hoztam el, mert a motor egy másik műhelyben várja hogy beszereljék. Egyébként egy teljes motorgenerál 2hét alatt elkészült.
2021. jún. 21. 08:56
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
Ez tuti kamu. Mi a fenenek kell kiszedni a motort a fenyezeshez????
2021. jún. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a te hibád. Azt mondtad nyárig legyen kész (amúgy egy max egy hetes munka). Tehát jelezted, hogy előtte neked nem kell, minek csinálták volna meg előtte?

Nyilván úgy voltak vele, hogy majd megcsinálják, ha kell már.

Persze, hogy húzzák az időt, nincs benne motor, nem tudnak vele oda állni, ahova kell, max tologatni tudják, az meg egy csomó idő kiesés.


Menj be, írj bele a panaszkönyvbe, jelezd, hogy kéred vissza a pénzt, írd is bele mennyi az annyi. Utána lehet tovább lépni.

2021. jún. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%

Irtó nagy okosságra vall úgy otthagyni bármilyen műhelyben egy autót, hogy előre szólsz, hogy hónapokig ráérnek vele...

Másrészt: a nyár augusztus végéig tart, tehát ha tartják is magukat a szóbeli megállapodásukhoz, még akkor is bőven beleférnek az időbe.

2021. jún. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Ha hamarabb megcsinálják,akkor nyilván hamarabb is elhoztam volna. Nem azt mondtam, hogy csak nyáron fogom tudni átvenni. Motor és ülések nélkül az autó kevesebb mint 800kg! Ezt két átlagos alkatú legény játszva eltologatja a telephelyen.
2021. jún. 21. 09:17
 8/23 A kérdező kommentje:
Azért költök több milliót kabrióra, hogy majd télen használjam?
2021. jún. 21. 09:19
 9/23 anonim ***** válasza:
29%
Motornak jót tesz ám, hogy áll egy helyben kiszerelve.
2021. jún. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
95%

Épeszü ember nem fizet ki elöre egy munkát, amit még el sem kezdtek, legfeljebb valamennyi elöleget ad.

Másrészt az autót akkorra viszi oda, amikor el tudják kezdeni, nem pedig ott hagyja fél évig.

Meg egy fényezéshez nem szedik ki a motort.

2021. jún. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!