Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Biciklilopás ellen mivel...

Biciklilopás ellen mivel érdemes rögzíteni egy biciklit és mivel nem?

Figyelt kérdés
2010. aug. 27. 13:08
1 2
 1/18 anonim válasza:
68%

Lánc + Lakat :)


Amivel nem érdemes: számzáras lakat. Ezt 3 perc alatt kinyitom.

2010. aug. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A számzáras lakatot én sem javaslom.
2010. aug. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Réti bubuzér ***** válasza:
Spárgával, cellux-al, kábelkötegelővel pl. nem érdemes nagyon. Viszont ha pitbullhoz kötöd, akkor nem nagyon viszik el.
2010. aug. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Ok, számzárasat akkor nem keresek, de a kollégám biciklije sodronyos zárral volt lekötve, amit elvittek egy kamerával figyelt helyről.

Van más, amit még nem javasolnátok?

2010. aug. 27. 13:23
 5/18 anonim ***** válasza:

Egy barátnőnek volt egy vadiúj menő bicaja,arról a számzáras lakatot lopták el a bicajt otthagyták.Szerintem ha valaki el akraja lopni ,fel készül a a lehetőségekre,és a legtöbb rögzitási eszközt megoldja.

Láttam egyszer egy U alakú kb.1cm átmérőjű fémet,ami kulcsos laktként végződött-gondolom ezt enm egyszerű elvágni,de a zárját aki ügyes kinyitja...

2010. aug. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Réti bubuzér ***** válasza:
100%
Kicsit jobb megoldás a két KÜLÖNBÖZŐ tipusú lakat. Pl egy ezdett lánc és egy U-zár kombója. Mindkettőt másféleképpen kell kinyitni, és ha mákod vana tolvaj csak az egyik kinyitásához alkalmas szerszámmal van felszerelkezve.
2010. aug. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket!
2010. aug. 27. 13:50
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha drága a bicaj, akkor ellopják, bármilyen lakatot raksz is rá. Ha megnézel egy biciklis tárolóhelyet, látni fogod, hogy milyen szakadt bicajjal jár mindenki, amit ott akar hagyni valahol. Ami jó bicaj és könnyen el lehet adni, azt el fogják lopni. Sajnos ez van. A rendőrök sem nagyon foglalkoznak bicajlopással, mert nem lehet megkeríteni a tettest.
2010. aug. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

[link]



Ezt nézd meg. Igaz ezek motorra való zárak és lehet , hogy 5 - 10 ezer egy lakat de egy 60 ezer forintos bicaj tuti megérdemel egy ilyen lakatot. Ezt ha ráteszed 99 % hogy nem viszik el. Max kilopják a kereket ( amelyiken nincs lakat) ülés, kormányt vagy ha a keréken van a lakat akkor a vázat.

2010. aug. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nekem van egy U lakatom, mert azt nem tudják elvágni, de az a baj vele, hogy bazi nehéz, van vagy 2 kiló, és utálom cipelni :)


Szóval vettem mégegy lakatot, ami meg sodronyos, csak az a vastagabb fajta. Az nem olyan nehéz. Mondjuk ezt könnyebb elvágni, de amíg bemegyek egy boltba, pl 5 perc alatt nem fogják.


Az U lakat a legbiztonságosabb, csak rossz vele odalakatolni a bringát, mert mindig kell olyan oszlopot keresni, amit éppen átér, mert nem elég nagy szerintem. :)

2010. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!