Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van jogsim, de busszal akarok...

Van jogsim, de busszal akarok menni. Gáz?

Figyelt kérdés
Van jogsim már 2 honapja, de csak a kornyeken falukban maszkaltam eddig kocsival es most 70 kmre egy nagyvarosba kellene elmennem, de nem erzem biztosnak a varosi vezetesem, vagy inkabb felek tole. Tudom, hogy egyszer megkell tanulnom, de felek, hogy hibat hibara halmoznek. Szerintetek gáz lenne, ha most busszal mennék el? Van egy haverom. Vele mae beszeltem, hogy majd ugy gyakorolnam a vezetest varosban, hogy mellettem ul, de erre meg nem keritettunk sort. A vizsgamat es a vezetes oraimat egy kis varosban vegeztem.
2021. júl. 22. 23:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem gáz, mindenki volt kezdő. Ha a haverod ráér, majd gyakoroltok.
2021. júl. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy gáz. Sőt, ha nem vagy biztos magadban, akkor inkább menj busszal. Hátha arrafele járok én is 😅😅
2021. júl. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gáz. Én például rutinos városi sofőr vagyok, mégsem igazán szeretek városban vezetni, stresszes. Így gyakran a tömegközlekedést választom.
2021. júl. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én mindenhová elmerek menni autóval főleg hogy lassan 10 éve vezetek napi szinten és sokat voltam hosszú utakon fővárosunkban is mentem rengeteget. A szomszéd városba mindig busszal megyek például kivéve ha a külvárosi részen van dolgom, de ha a belvárosba megyek akkor busszal megyek be. Egyrészt azért mert abba a városba szinte lehetetlen parkolót találni, minimum 30 perc körözgetés mire felszabadul egy hely amit ha szerencsém van időbe észre veszek és nem megy be más. A másik az hogy rengeteg olyan mellékutca van ahová vagy nem lehet bemenni autóval egyáltalán csak rakodási céllal vagy ha ott lakom és van erre engedélyem, tehát csak úgy nem. Vagy olyan egyirányú utcák vannak amik kegyetlen hosszúak és amiatt 2-3 km kerülőt kell mennem hogy a megfelelő helyen betudjak menni. Egyszer lemértem és kiszámoltam hogy időben és pénzben nekem rémesen olcsóbb bejutni a városba busszal mert megspórolom a drága parkolási díjat, plusz legrosszabb esetben 30 perc alatt beérek a város közepére ahol leszállok és onnan elsétálok arra a helyre ahol a legtöbbet járok maximum 35 perc alatt de legrosszabb esetben 40 perc úgy hogy kilépek itthon a kapun elsétálok a buszmegállóig ami 3 perc buszok sűrűn járnak hétköznap iskola időben főleg így ezzel sincsen probléma. Autóval ugyan hamarabb beérek de 30-40 perc időpocsékolás amire találok egy helyet és pénzben is több a parkoló díj miatt ha 1 óránál többet várok már 4-5 buszjegy ára elmegy erre.



Én eleve autómániás embernek tartom magam mert mindenhova autóval megyek kivéve a szomszéd város belterületére. Olyan is volt már hogy abba a városba úgy mentem hogy autóval elmentem a külvárosi részre ott leparkoltam egy kellően biztonságos helyen ami ingyenes és onnan vagy helyi járattal vagy béreltem egy biciklit és azzal mentem tovább.

2021. júl. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!