Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autós szivargyújtós hűtőládák...

Autós szivargyújtós hűtőládák mennyire hangosak?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy autós hűtőládát a meleg nyári utakra. Ettől függetlenül korábban gondolkodtam otthonra egy külön minihűtőn is, de végül letettem róla az áruk miatt. Azon gondolkodtam, hogy az autós hűtőt ha éppen nem használom az autóban, lehetne használni normálisan otthon? Mert ugye 220-ról is üzemeltethetőek, csak azt nem tudom, hogy mennyire hangosak (egy rendes hűtőszekrényhez képest, például), illetve nem vagyok benne biztos, hogy az élettartamának jót tenne-e a folyamatos használat, mivel autóba lett tervezve, ahol nem 0-24 megy.


Valakinek van ilyen jellegű tapasztalata ezekkel a ládákkal?


2021. aug. 10. 11:48
1 2
 1/13 D. Brasco ***** válasza:
20%
Felejtsd el ezeket a ládákat.Szart sem érnek....fél órával később melegszik meg benne az uditő,de ennyi.....kar veluk az áramot pocsékolni.
2021. aug. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Miért lenne haszontalan? Létező elven működnek, nem a passzív ládákról beszélek. Értékelések alapján működik. Nyilván nem csodát várok tőle, nem 7 fokot akarok vele elérni, mint egy rendes hűtővel. De ha az innivalót iható hőmérsékleten tartja (mondjuk 20 fok) és nem a 40 fokos vizet kell inni, az már jó.
2021. aug. 10. 12:06
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Ezek nem kompresszorosak, hanem általában szilárd fázisú Peltier elven működnek, teljesen hangtalanok.
2021. aug. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3 De van rajtuk egy ventilátor is, nem? Vagy rosszul látom? Meg az egyiknél írta is valaki értékelésben, hogy legmagasabb fokozaton hangos.


Ezt néztem egyébként: [link]

2021. aug. 10. 13:03
 5/13 anonim ***** válasza:

A Peltier elem maga hangtalan, viszont a pici hűtőborda miatt ventillátor van bennük, és az hangos.

Én vettem pár éve, teljesen jól működik, még szép lassan le is tudja hűteni ha új cuccot raksz bele, kempingben is használtuk, hosszú körutazáskor is(sok nap - 2 hét folyamatosan)

Arra kell figyelni, hogy minden zárt csomagolásban legyen, mert az alján gyűlik a kondenzvíz, azt néha ki kell önteni.

Az enyémen lejjebb lehet venni a venti fordulatszámát, de pl. egy szobában aludni vele akkor is zavaró

2021. aug. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Van hangja, kibírható, és nem igaz az, hogy semmi haszna.

A fogyasztást növeli, de ezzel felesleges számolni. Ezer kilométeren elmegy fél deci benzinnel több?

2021. aug. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#5 #6 Köszönöm. A célnak akkor úgy tűnik bőven megfelel.
2021. aug. 10. 13:11
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

a legtöbb autó menetzaja 50 kmh felett elnyomja azt a kis zsizsegést, amit egy ilyen kis ládikó produkál, tényleg elég halk

de egyébként tényleg működik, hát idő amíg behűti a ládát, de hidegen (vagy inkább hűvösen) tartja

hűtőakkukat lehet még az aljára tenni párat, hogy megadja neki a kezdőlöketet úgymond

2021. aug. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

Sokat fogyasztanak és gyenge a teljesitményük.

Kb 18 fokkal tud kevesebbet a külső hőmérséklettől.

Na most ha a kocsiban 50 fok van akkor abban csak 30-32 fok.

Én is vettem és ha megy a motor akkor nem , de álltó helyben hamar lemeriti az akkut.

Aztán vettem egy kompresszorosat, na ez tudja amit egy hűtőnek tudni kell.

Ez akár fagyaszt is és alig használja az áramot.

Bár ennek meg az ára húzós , de még mindíg jobban megéri mert ezt lehet legalább használni.

2021. aug. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

* és még annyit hogy ez nem nagyon hűti le csak esetleg tartja a hőfokot amit bele teszünk.

Tehát ha 15 fokosan teszünk bele valamit akkor egy nap is kevés neki hogy lehűtse.

2021. aug. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!