Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Pécsről ellehet menni mountain...

Pécsről ellehet menni mountain bike-al valahogy a Melegmányi-völgyhöz?

Figyelt kérdés
A google mapsre beírtam "gyalogosként" de a legrövidebb úthoz azt írja "korlátozott használatú út" ez a korlátozás mire vonatkozik?

2021. aug. 15. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mountain bike-al mindent lehet :-)
2021. aug. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Merre érdemes elmenni?(úgy értem merről érdemes megközelíteni, úgy hogy legyen is értelme, minél előbb odaérjünk)
2021. aug. 15. 16:36
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Elég régen (10+ éve) jártam arra, de ha emlékeim nem csalnak, akkor a Tripammer fától megy oda az út.
2021. aug. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Pongi57 válasza:
100%

Igen, a Tripammer-fától tudsz indulni és két megoldás kínálkozik. Az egyik, hogy a zöld sávon legurusz a Melegymányi-völgy aljába és onnan indulsz felfelé, a másik, hogy a kék körön közelíted meg a völgy tetejét és onnan gurulsz le. Illetve még egy megoldás, hogy a Fehér-kúti kulcsosház közelében lévő pihenőtől indulsz a piros kereszten lefelé. Azt, hogy ez mounten bike-al mennyire járható technikailag, azt nem tudom. Valamellyest biztos. Én gyalog jártam be mind három utat. Jogilag nyilván nem teheted meg, hisz az erdei turista utak közül csak azon kerékpározhatsz, ahol ez engedélyezve van (kerékpáros jellel jelölik), de engem személy szerint nem zavarnak a kerékpárosok az erdőben. Föleg, ha körültekintően, a turistákra figyelve bringáznak.


Én ezt a térképet szoktam használni a túráim tervezéséhez: [link]


Itt tudsz fényképet nézegetni egy adott útvonalról, ha meg akarod előre nézni a terepviszonyokat: (Explore Map Data gombra kattintva abal középen előjön a térkép, amin rá kell nagyítani a kívánt területre. Minden zöld pötty, egy fénykép.) A zöld sáv alsó része és a Melegymányi vízesések vannak csak felvíve. www.mapillary.com


Ez a közvetlen linkje a Melegmányi-völgy területének

[link]


A pöttyökre kattintva nagyban is előjön a fénykép és tudsz rajt haladni, kb. mint a Google Street View-en.

2021. aug. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!