Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Parkoló probléma, kié a parkoló?

Parkoló probléma, kié a parkoló?

Figyelt kérdés

Üdv!

Az érdekelne, hogy jogosan bosszankodom-e? Folyamatosan a kapunk elé parkolnak, ami nagyon kellemetlen tud lenni. A probléma az az, hogy nem tudom, hogy jogszabály szerint kié a parkoló, mivel a kertbe autóval nem lehet beállni mivel a kapu ami előtt van a parkoló ~ 100 cm széles. Közvetlenül az "én" parkolóm mellett van 2 parkolóhely ahova párhuzamosan tudnak beállni, míg az enyémbe a kapum felé orral/seggel. Az én parkolóm külön aszfaltozva van, ugyanúgy a mellettem lévő szomszédé is, míg a szabadparkolók direkt macskakövekkel vannak kirakva. Tehát a kérdés, hogy csak akkor "enyém" hivatalosan a parkoló, ha van külön kapu ami kocsi behajtáshoz kell? Tehát ilyen esetben, ha azt szeretném, hogy ne foglalják el a parkolót akkor olyan kerítést kell csináltatnom amin van egy autóbeálló kapu? Az udvaron 3 ház is van 3 külön családdal, ezért el sem férne a kertben az autóbeálló (nekik szerencsére nincs kocsijuk)


2021. aug. 23. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az út közterület, nincs foglalt parkolás alapesetben.

Önkormányzattal egyezkedhetsz, ha fizetsz érte, akkor kitáblázzák rendszám szerint. De gondolom fizetni nem akarsz.


Ha kapubeálló lenne, ahol autó hajthat ki, oda nem parkolhatnának a tulajdonosok engedélye nélkül. De a leírásod alapján ez nem kapubeálló.

2021. aug. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az nem a te parkolód; ha autóbejáró lenne ott és nem csak kis kapu, akkor nem állhatnának oda, de így szabad a pálya.
2021. aug. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, sejtettem én is. Akkor a megoldás az, hogy a kerítésre rakatok egy nagyobb kaput, mintha autóbeálló lenne? ( még ha nem is lehet beállni a kertbe )?
2021. aug. 23. 21:54
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

„41. § (2) Tilos várakozni*:

*** c) ahol a jármű az útmenti ingatlanra való behajtást vagy az onnan történő kihajtást - az ingatlannal rendelkezni jogosult hozzájárulása nélkül - akadályozza;

…”

↑ 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól, azaz, a KRESZ.


* „Várakozás: járművel a megállásnál** hosszabb ideig történő egyhelyben tartózkodás.”

↑ 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól III. e).


** „Megállás: járművel a be- és a kiszálláshoz, vagy a folyamatos fel- és lerakáshoz szükséges ideig, illetőleg - ha a vezető a járműnél marad - egyéb okból legfeljebb 5 percig történő egy helyben tartózkodás.”

↑ 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól III. d).


*** Az idézett 41. § (2) c) pontot beiktatta a 228/2012. (VIII. 23.) kormányrendelet 5. § (6). Hatályos: 2012. augusztus 24-től.)


A jogszabály hatályos teljes szövege elolvasható

itt: [link] (Net Jogtár), vagy

itt: [link] (Nemzeti Jogszabálytár).


Legalább látszatra olyan helyzetet kell teremtened, hogy az ingatlanra be lehet hajtani, illetve onnan ki lehet hajtani.

Ehhez nem kell az ingatlanon épített autótárolónak lennie (a falunkban több udvaron is a szabad ég alatt áll az autó). Sőt, az sem szükséges, hogy az ingatlan tulajdonosának legyen autója. Hiszen egy ingatlanra szükséges lehet, hogy be tudjon hajtani anyagot szállító autó, szippantós autó, látogatóba érkező autós, stb.

2021. aug. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!