Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy működik 18 év alatt a...

Hogy működik 18 év alatt a jogosítvány szerzés?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy szülői bele egyezés kell hogy 18 év alatt elkezd a jogsit stbstb, de ha nekem sikerűl is szüleimmel leszervezni meg támogatnak is ez ügyben akkor kb mennyibe kerűl így egészben?Illetve hány hónap/év mire átlag sikerűlne?Most nagyon érdekel hogy hogy lehet jogsit szerezni 18év alatt mert akkor egyedűl is tudnék menni más városokba és nem kell megvárnom hogy szüleim mikor érnének rá pl Pestre vagy Fehérvárra felvinni, előre kószönöm a válaszokat

2021. szept. 27. 09:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
250-300 ezer körül van a jogsi, fél év alatt el lehet végezni.
2021. szept. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem néztem meg minden képzőintézmény honlapját, de jónéhányat igen: sehol sem láttam olyat, hogy a gondviselő (szülő, gyám) beleegyező nyilatkozatán kívül bármiféle megkülönböztetés lenne 18 éven aluliak esetén.


A többséghez tartozónak érezheted magad: nem írtad meg, hogy milyen kategóriában szeretnél vezetői engedélyt szerezni? Vagy gondolatolvasónak kéne lenni, vagy feleslegesen többet is fel kell sorolni, amelyek 18. életév betöltése előtt első kategóriaként szerezhetők.

„M” és „AM” kategória: elméleti képzés legkorábban 13 és fél évesen kezdhető, elméleti vizsga legkorábban 13 évesen és 9 hónaposan tehető, „AM” járműkezelési vizsga az elméleti vizsga után tehető a 14. életév betöltése előtt is, gyakorlati vizsga legkorábban a 14. születésnapon tehető.

„A1”, „B1”, „T” és „K” kategória: elméleti képzés legkorábban 15 és fél évesen kezdhető, elméleti vizsga legkorábban 15 évesen és 9 hónaposan tehető, gyakorlati vizsga legkorábban a 16. születésnapon tehető.

„B” kategória: elméleti képzés legkorábban 16 és fél évesen kezdhető, elméleti vizsga legkorábban 16 évesen és 9 hónaposan tehető, gyakorlati vizsga legkorábban a 17. születésnapon tehető.

Mindre érvényes:

• első elméleti vizsgát lekésőbb az elméleti tanfolyam kezdetétől számított 9 hónapon belül lehet tenni; sikeres elméleti vizsgát legkésőbb az elméleti tanfolyam kezdetétől számított 12 hónapon belül lehet tenni.

• gyakorlati vizsgát legkésőbb a sikeres elméleti vizsgát követő 2 éven belül lehet tenni.

A veszélyhelyzet miatt ezek a határidők hosszabbodtak, de természetesen nem tudom, hogy ezután hogyan alakulnak a veszélyhelyzeti intézkedések.


M á s : amennyiben „B” kategóriáról van szó, ha a 20. életéved betöltése előtt teszel sikeres elméleti vizsgát, akkor életedben egyszer, legfeljebb 25-ezer Ft-ot visszaigényelhetsz az elméleti tanfolyam és a vizsga díjának igazoltan megfizetett költségéből.


Pénzben és időtartamban kb. arra lehet számítani, ami az első válaszban (2021. szeptember 27. 10:27) szerepel, de szerencsés esetben találhatsz akciós képzést.

2021. szept. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

16,5 éves korban lehet kezdeni a kereszt. 17 évesen sikeres forgalmi vizsgát tehetsz.

Mi a kérdés valójában?

2021. szept. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!