Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Budapesten a kerületi parkolás...

Grrjklklefkew kérdése:

Budapesten a kerületi parkolási engedély az egész kerületre érvényes?

Figyelt kérdés
Régebben ha jól tudom zónákra volt osztva, ha most leparkolok mondjuk a kerület másik végén, ott sem kell fizetnem?

2021. szept. 29. 07:47
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Jellemzően a kerület is zónákra van osztva.
2021. szept. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez nem válasz a kérdésre. Az rendben hogy vannak a fizetős parkolási zónák, de a kerületi parkolási a lakóhely szerinti önkormányzatnál kérhető, ezen az engedélyen nem szerepel kifejezetten zóna, csak hogy kerület, leszámítva pár megnevezett forgalmas utcát. Olyan válasza érdekelne aki élt már ilyesmivel és biztosan nem kapott büntetést a nem fizetésért.
2021. szept. 29. 19:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Zónàkra van osztva.


Nekem a 13. Ker. Kulso zonaja ingyenes, a Hungarian koruton kivul

2022. jan. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azóta már eltelt egy kis idő, mostmár tapasztalatból leírhatom hogy attól függetlenül hogy zónákra van osztva, az egész kerületben érvényes.
2022. jan. 23. 16:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz. Nem érvényes az egész kerületre.

A IX. kerületben is csak apuméknál az övezetre érvényes, ahol bejelentett lakcíme van - de pl. a Kálvin tér - Fővám térre már nem érvényes.

Nálam is ez van, a XIII. került külső részén ingyenes, a Westend körül pl. már nekem is fizetős. Erről kaptam egy térképet, amikor megkaptam a matricát.

Ez mindenhol így van talán kivéve az V-VI-VII. kerületet.

2022. jan. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor velem bizonyára kivételeznek egész évben a parkolóőrök. A hivatalos címem 3074-es zónára esik erre lett kikérve, de a tényleges lakhelyem a 3073-ban van. Érvényes. Elhiszem hogy máshol nem így van, 7.kerben viszont igen.
2022. jan. 24. 05:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem jol ertelmezed, nem a parkoloora szama a zona. Tobb kerulet nagyobb zonakra van osztva, es a parkolasi engedely csak az egyikre ervenyes.
2022. márc. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!