Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autóban lehet, hogy nem "B",...

Autóban lehet, hogy nem "B", hanem "C" típusú elsősegély doboz van?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömtől kaptam egy C típusú elsősegély dobozt (neki nem kellett, mert van másik, nekem meg lejárt a "B"-s). Használhatom ezt a "B" helyett? Természetesen bontatlan és nincs lejárva. Nekem az lenne a logikus, ha jó lenne, de nem szeretnék egy esetleges ellenőrzés esetén pórul járni.

2021. okt. 19. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

B – autós egészségügyi doboz 9 főig

C – 9 fő felett


Használhatod. A hiányáért viszont nem büntetnek, hacsak elsősegélyben kellene valakit részesítened, és ezt a hiánya miatt nem tudod elvégezni.

2021. okt. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az se lenne baj, ha kinyitnád a lejártat, kihajigálnád belőle, ami tényleg lejárt, aztán újratöltenéd. Mert például senkit nem érdekel, hogy az olló az elsősegélydobozból hány éve van a kocsidban.

De amúgy jó a C is, kicsit több minden van benne.

2021. okt. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Természetesen nem dobtam ki, el van rakva itthon, ki tudja mikor kellhet. A kocsiba befér a C is, azzal nincs gond.
2021. okt. 19. 21:46
 4/5 anonim ***** válasza:

már nem járnak le az elsősegély dobozok

mi is járna le benne, a géz? Esetleg az olló? A ragasztószalag meg szinte akármeddig jó marad

2021. okt. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
lehet C típusú doboz, senki nem ellenőrzi.
2021. okt. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!