Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Targoncás okj szóbeli vizsga...

Targoncás okj szóbeli vizsga mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
elég hosszúak a tételek, abból sok olyan téma van aminek semmi köze a targoncához, targoncavezetéshez ezek elég bonyolultak is

2021. okt. 21. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Semennyire. Ha csak annyit tudsz kb. hogy brüm brüm akkor is átmész. Nem vicc...
2021. okt. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
saját tapasztalat?
2021. okt. 21. 19:35
 3/10 A kérdező kommentje:
csak mert a 2 könyvben van 20-20 tétel, mindegyik 3-4 oldal és nem egyszerű megérteni, megtanulni. a tanfolyamot meg eléggé összecsapták
2021. okt. 21. 19:36
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Most mit vársz a kérdéstől, komolyan?

Pláne úgy, hogy már el is kezdted benne ecsetelni, hogy te miért tartod nehéznek. Mondhatnám nyugodtan, hogy nem az, látatlanul lazán átmennék 2-3 nap készüléssel, mert van benne rutinom és hátterem, hogyan lehet meglehetősen rövid idő alatt sok műszaki jellegű anyagot megtanulni, de azzal te nem leszel előbbre. Ahogy azzal sem, ha azt mondom, hogy van olyan ismerősöm, aki az életben nem tudná teljesíteni még a targoncásvizsgát sem, mert olyan figyelemzavaros. Na akkor nehéz, vagy sem?

Inkább ülj le és tanulj siránkozás helyett, lehetőleg úgy, hogy próbálod értelmezni, mi van leírva, ha kell, utána is nézni.

2021. okt. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Igen, saját tapasztalat. 1 mondatot mondtam és elég volt. Gyakorlati vizsgán valaki leborította a rakományt, ő is átment.
2021. okt. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
utolsó nagyon köszönöm
2021. okt. 21. 19:43
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

Van egy haverom szegény mindenhez hülye, kisegítő iskolába járt meg minden. Tanulási nehézségek, visszamaradt a fejlődésben stb.

Na neki is meglett egyszer átolvasta

2021. okt. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

Régen vizsgáztam már ebből, de én arra emlékszem szóbelin hogy a húzott tételnél a vizsgabiztos minden egyes kérdést feltette tehát nem magamtól mondtam mindent amit tudtam, hanem Ő kérdezett de úgy hogy rávezetett a jó válaszara amit 1-2 mondatban kellett csak kifejtenem. Tehát ha az ember egyszer átolvassa a könyvet meg picit odafigyel az oktatáson akkor annyit megtud jegyezni hogy a vizsgán ne mondjon orbitális hülyeséget de valamit azért elmondjon 1-2 mondatba és ennyi. Nem kell túl parázni.

Egyébként az a sok dolog amit tanultok bár nem tudom mostanság mit tanítanak, meg azt amit 8-10 éve de valamelyest nem árt ha valamennyire képben vagy vele, mert ez a munka nem csak abból áll hogy felemeled a raklapot és elrakod máshová vagy polcra, vagy teherautóra. Ott azért tudnod kell azt is hogy kaloda emelésnél mire figyelj, ha olyan raklapos anyagot kell emelned, mozgatnod amihez nincs rögzítve a cucc mire figyelj oda meg rögzítsd ha úgy látod hogy csak akkor lesz biztonságos. Meg az alapvető biztonsági előírásokkal legyél képben mert ha vizsgán kifogsz egy olyan kérdést azt komolyan veszik.

A gyakorlati vizsga meg gyerekjáték. Raklap fel és ráteszed egy másikra, vagy leveszed. Gyalog kíséretűnél vagy vezetőállásúnál pedig ha jól emlékszem arrébb kell vinned és lerakni egy üres raklapot egy kijelölt helyen.

2021. okt. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Bizottságfüggö is. 20-20 tétel A B, de együtt kérik a kettöt. Nöként azt sem tudtam mi fán terem az aksis téma, bár arra emlékeztem, hogy beszéltünk róla. A vezetékek közelében végzett munkáról többet tudtam dumálni.
2022. febr. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Egy biztos! Az elméleti rész 80 százaléka teljesen, haszontalan és teljességgel felesleges. Főleg hogy a belépő kompetencia a 8 osztály.
2023. júl. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!